Дентальний рентген для тварин. Що дивимося?

Проблеми з зубами у тварин – досить поширена проблема. Для постановки вірного діагнозу та підбору варіанту лікування потрібна якісна діагностика. Саме для цього і потрібен дентальний рентген.

Стоматологічний рентген та звичайний – у чому різниця?

Спеціалізований стоматологічний рентген апарат відрізняється від звичайної рентген установки, не лише малими розмірами, а й незначним променевим навантаженням. Навантаження від одного дентального знімка можна порівняти з навантаженням, яке отримується за 15 хвилин розмови через мобільний телефон. Це дає можливість зробити 3-5 знімків без шкоди здоров'ю наших пацієнтів.

Під час чищення зубів ультразвуком, особливо у дрібних порід собак, лікар постає перед вибором видаляти підозрілий зуб чи ні. А якщо, мова іде про 3-5 зубів, а у важких запущених випадках 7-10 штук і більше. Ця цифра лякає власника. Тобто власник ставить запитання: «Навіщо так багато?»

Адже дійсно, коли ми почали робити прицільні знімки проблемних зубів, то з'ясували, що 25% зубів проблемного ряду можна залишити на місці, у них ще є мінімальний запас кореня та його лунки. А в деяких випадках підтвердили, що без варіантів зберегти зуби, потрібне негайне видалення.

Ми отримуємо якісний цифровий знімок, який відображається на екрані комп'ютера. Далі ветеринар-стоматолог (Львів) бачить патології, що вражають зуби та кісткові структури, оцінює стан ротової порожнини тварини, встановлює діагноз, приймає рішення щодо необхідності видалення або збереження зубів та робить прогноз успіху такого лікування.

Коли може знадобитися дослідження?

Цифровий дентальний рентген може знадобитися у наступних випадках:

  • зуби з тотальним нальотом, зуби з запаленням ясен та гноєтечею, випадаючі зуби та наявність сильного запалення ясен з неприємним запахом;
  • оцінка життєздатності зубів;
  • планування лікування;
  • оцінка якості проведеної терапії.

Рентген зубів у тварин. Як проводиться?

Для якісної картинки необхідно деякий час спокійно полежати. На рентгені тваринку фіксує асистент або власник. Зазвичай рентген проводиться без наркозу, але деяким особливо знервованим або полохлиаим тваринам може призначатися заспокойливе (призначає вид і дозування тільки ветеринар). Інтраорально вставляється датчик на рівні коронки та кореня зуба і робиться знімок. За отриманими знімками робиться висновок та визначається подальший план лікування.

Дентальний рентген – це точний і швидкий спосіб діагностики патологій ротової порожнини тварини. Таку діагностику проводять у Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, за адресою Ряшівська, 27. Будемо раді стати корисними для Вас.