Тест на батьківство - це генетичний аналіз, що з'ясовує, чи є біологічним батьком дитини певний чоловік. Сучасна наука з великою точністю може відповісти на це питання.

В Трускавці немає генетичної лабораторії, але можна надіслати самостійно взяті біологічні зразки до Києва, або приїхати до лабораторії во Львові, якщо формат тестування цього потребує.

Генетик Марина Савельєва пояснює, що результат тесту на батьківство може являти собою один з двох варіантів.

1) Батьківство виключене, тоді ймовірність батьківства складає 0%. В такому випадку у дитини та чоловіка немає спільних генетичних маркерів в кожної з аналізованих ділянок ДНК.

2) Батьківство не виключено, ймовірність батьківства дорівнює більш 99,9%. Передбачуваний батько та дитина мають спільні генетичні маркери у кожної з аналізованих ділянок ДНК.

Результат тесту ДНК має важливі наслідки, тому генетична лабораторія повинна бути гідної довіри. Напевно, це має бути ліцензована лабораторія, та спеціалізована сама на генетичних дослідженнях. Якщо компанія просто надсилає зразки за кордон, вона не має в штаті спеціалістів, хто може порадити певний тест ДНК, правильно інтерпретувати результат аналізу, розширити тест при необхідності.

Зазвичай біологічний матеріал для аналізу ДНК - букальний епітелій, це безкровна, безболісна процедура, придатна для забору навіть у новонароджених. Але як відомо, кожна клітина організму містить однакову ДНК. Тому виділити ДНК можна з багатьої матеріалів - нігті, вушна сірка, кров, зубна щітка та інших. Це потребую додаткових лабораторних обробок.

Вивчивши відгуки та отримавши консультації з різних лабораторій, можемо рекомендувати генетичну лабораторію Мама Папа (тел. 0675780500, Киів. вул. Льва Толстого 21, сайт testdnk.com.ua ). Ця лабораторія може зробити тест ДНК за 1 день, працює з судами Україна та телеканалами. Кожен може зробити самостійно забір матеріала звичайними ватними паличками та надіслати з Трусковця до Києва. Якщо тест робиться для суда, то потрібно приїхати зі всіма учасника до Львову, дивіться філіали у Львові.

За матеріалами dnk-center.ru', dnk-center.kz.