Українські регіони вирізняються деякими особливостями: десь можна побачити гори, десь – пустелю, а десь – моря. Кожна область країни має свої дивогляди, і місцевість Чернігівщини – не виняток. Безліч туристів як з України, так і з-за кордону відкриють для себе багато цікавих місць Чернігівської туристичної інфраструктури.

П’ять районів складають одну цільну картину, тому якщо у вас планується подорож у Чернігівську область, що подивитися – найперше питання, яке виникає, та є досвідчені спеціалісти, які точно знають відповідь.

Екскурсовод: «за» та «против»

Кожного разу, коли ми збираємось у подорож, постає питання: чи потрібен нам гід, щоб максимально пізнати секрети місцевих краєвидів? Деякі туристи вважають, що зручніше вивчати історію і поринати у миловидні пейзажі самостійно, адже згідно розповсюдженим думкам, гіди проводять свої екскурсії строго зазначеному маршруту і мають особливий суб'єктивний погляд на історію окремих подій минулого.

Переваги екскурсій

Але варто все ж таки довідатися про переваги екскурсій, та зрозуміти: туристична карта Чернігівщини значно ширша, ніж ми можемо собі уявити.

  • Повноцінна екскурсія, яку проводить професіонал своєї справи, дозволить насолодитися подорожжю, а ще – добряче зекономити дорогоцінний час і кошти. Кілька годин екскурсії з професіональним гідом зазвичай можуть розповісти набагато більше, ніж самостійні денні пошуки цікавих місць.
  • Кошти, які будуть витрачені туристами на замовлення екскурсії в Чернігів, можна сміливо назвати гарною інвестицією, адже самостійні пошуки дивоглядів можуть обійтися шукачам вражень набагато дорожче. Також у кожному місті є багато цікавих, але не популярних локацій, про які туристи зможуть дізнатися лише від місцевих мешканців або професіональних гідів.
  • Досвідчений гід може перетворити екскурсію на захоплюючу пригоду по всім цікавим місцям, а їх чимало. Різнобарвна Чернігівська область, куди поїхати, мандруючи Україною, варто у першу чергу, зберігає багато таємниць, та їх кортить розгадати!

Що подивитися на Чернігівщині

Перше, що нам допомагає зорієнтуватися у багатьох пам’ятках, заповідниках, великих містах та маленьких містечках Чернігівщини – карти та Всесвітня мережа. Та на слід забувати про досвідчених гідів-істориків, які точно знають трохи більше, ніж всі інші.

Мальовничі райони Чернігівської області

Чернігівський район – найбільший в області: тут можна ознайомитися з-понад 400 об'єктами туристичної інфраструктури.

Ніжинський район славиться заповідником «Гетьманська столиця», а також меморіальним комплексом «Пам'яті Героїв Крут». На території Прилуцького району можна відвідати дендропарк «Тростяцець» та заповідник «Качанівка».

Корюківський район утримує Мейнський зоопарк і безліч музеїв. Новгород-Сіверський район охоплює більше ніж 60 туристичних об'єктів. Крім того, в кожному районі можна знайти розваги і місця активного відпочинку на свіжому повітрі на будь-який смак, а також пізнати деякі локації на конях верхи.

Екскурсії Чернігівщиною містять також відвідування ключових міст, таких як Козелець, Остер, Седнів і насамперед Чернігів.

Де замовити екскурсію?

Тематичний портал «Чернігівщина туристична» зібрав в одному місці усю інформацію, яку варто знати мандрівникам. Тут ви можете ознайомитися з такими розділами, як «Маршрути», «Гіди», «Афіша Чернігова» тощо, дізнавшись свіжі та актуальні для туристів новини.

Свої послуги пропонують досвідчені гіди: ви можете отримати екскурсію, яка з легкістю виступить заміною самостійного вивчення величезного об’єму матеріалів.

Чернігів та уся область – цінна історична пам’ятка, та на кожному кроці з’являється можливість подивитися крізь століття, побачивши наших славних пращурів, та отримавши натхнення їхніми подвигами.