Національна валюта Туреччини — турецькі ліри, тому, по суті, абсолютно не важливо, що ви візьмете з собою — долари/євро/рублі. У будь-якому випадку вам доведеться міняти готівку на місцеву валюту.

Цікавить курс рубля до гривні у Луцьку? Пройшовши за посиланням https://obmin.lutsk.ua/rub-uah, ви зможете ознайомитися з актуальними курсами валют!

Де обміняти валюту?

  • У Туреччині валюту можна обміняти у банках (але не в усіх). Для цього вам знадобиться паспорт, заповнити папірці та, можливо, заплатити комісію.
  • В обмінних пунктах, які ви можете знайти у вашому районі на картах Google, забивши в пошуку “exchange” або “обмін валюти”. Зазвичай без комісії теж потрібен паспорт. Важливо знати, що курс у кожному з них може відрізнятися.
  • Обмін валют у магазинах. У великих торгових центрах іноді змінюють долари, рублі та євро прямо на касі в Декатлоні, LC Waikiki, Boyner, Kotton та ін.
  • Напевно, гроші можна буде обміняти у у вашому готелі.
  • В аеропорту. Але там буде найневигідніший курс. Якщо потрібно терміново міняти гроші в аеропорту, поміняйте мінімум (на таксі, воду).

Що везти із собою: картку чи готівку?

Дивіться, у Туреччині практично скрізь приймають карти. Якщо ви просто їдете у відпустку в Анталію, Аланію, Кемер або будь-яке інше відоме туристичне місто, то проблем із оплатою карткою у вас не буде. У найменших забігайлівках є термінали, що вже говорити про магазини та ресторани.

Картою можна сплатити навіть деякі продукти на ринку (сир, м'ясо, рибу), готівка вам знадобиться тільки для покупки фруктів та таксі. На касах біля входу до пам'яток також приймають оплату карткою.

Картою в Анталії (та й у Туреччині загалом) платити вигідно! Тому що внутрішній курс обміну набагато кращий, ніж якби ви змінили готівку.

Де зняти у Туреччині гроші з карти без комісії?

В Анталії в Коньяалти є острівець із банкоматами навпроти Starbucks. Такі острівці є майже у кожному районі: тут зібрані банкомати різних банків.

Які гроші брати до Туреччини? Долари, Євро, Рублі?

Гроші можна знімати у лірах та у доларах. Якщо ви не знаєте, де розташовані банкомати у вашому районі, то забіть у пошуку Google “ATM” — він покаже вам банкомати, розташовані найближче до вашої локації.

Турецька карта може знадобитися для:

  • Оплати доставки їжі.
  • Оплати покупок в інтернет-магазинах.
  • Оплати комунальних рахунків.
  • Оплати сім-карти.