У повсякденному житті існує багато ситуацій, де можуть знадобитися видані державою документи. Громадянам нерідко потрібно свідоцтво про укладення шлюбу. Проте, з часом подібні офіційні папери стають непридатними або зовсім губляться. Вирішити проблему відновлення не складно, для цього потрібно знати, як отримати дублікат свідоцтва про шлюб.

На сайті abc-lviv.com.ua ви зможете ознайомитися с корисною інформацією про те, як відновити свідоцтво про шлюб! Окрім цього спеціалісти даного сервісу пропонують послугу відновлення свідоцтва про шлюб.

Повторне свідоцтво про державну реєстрацію акта громадянського стану доведеться одержати у разі втрати, псування, нечитаності написаного чи ветхості первинного бланка. Повторний видадуть упродовж місяця.

Дублікат свідоцтва може отримати людина, щодо якої і було складено запис акту громадянського стану. Якщо потрібно відновити документ померлого, відповідну заяву може подати його родич чи інша заінтересована особа. Мають право запросити дублікат батьки та опікуни неповнолітніх або працівники органів опіки.

Також отримати послугу відновлення свідоцтва про акт громадянського стану може довірена особа того, щодо кого складено документ. В цьому випадку потрібно пред'явити відповідну нотаріальну довіреність.

Чи можна відновити шлюбне посвідчення?

Свідоцтво про укладання шлюбу – це папір, що видається молодятам одразу після весілля, який підтверджує факт реєстрації їхніх стосунків в органі РАГС.

Навіть якщо воно було пошкоджено (порвано, втрачено), будь-який громадянин має можливість отримати його дублікат у встановленому законі порядку.

Оскільки цей документ необхідний у багатьох випадках (розірвання шлюбу для оформлення нового, реєстрація батьком місця проживання дитини, участь у судовому процесі та ін.), рекомендується негайно розпочинати оформлення заявки на отримання копії свідоцтва.

Підстави для отримання дублікату:

  • механічне пошкодження оригіналу (розрив, розмиття літер або печатки тощо);
  • втрата;
  • заламінованість та ін.

Видача дубліката автоматично скасовує дію оригіналу, тому якщо після втрати шлюбне посвідчення знайдеться, його не можна буде застосовувати, інакше можуть виникнути негативні наслідки.

Перед тим, як приступати до оформлення документів для дубліката, слід знати, що його можна отримати тільки в тому випадку, якщо громадянин все ще перебуває в даному шлюбі. Після розлучення можна отримати лише довідку, що підтверджує факт реєстрації подружжя.

Якщо сімейний союз не розривався, громадянин повинен звернутися до уповноваженого органу чи іншої установи із заявою про поновлення документа.