Вибір надгробку для кладовища – справа не з легких. Клімат, в якому ми живемо, дуже мінливий, що не без значимості для стану матеріалів, з яких створюються пам’ятники. Мармур, відомий століттями, швидко зіпсується через сильні дощі та морози. Те ж саме буде і з будь-яким іншим вапняком.

Переваги гранітних надгробків

Граніт – одна з найміцніших порід. Відрізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень і несприятливих погодних умов. Граніт не деформується з часом, не кришиться і не змінює свій зовнішній вигляд. Можна навіть сказати, що з наступними роками цей камінь виглядає все більш благородно та розкішно. Це важливо, тому що ви можете замовити памятник в Дубно і керуватися в основному його естетикою і функціональністю.

За словами спеціаліста, граніт легко піддається обробці - його легко різати, шліфувати і формувати. Завдяки цьому з нього можна зробити будь-яку надгробку – як просту за формою, так і більш декоративну зі складною структурою.

Кожна гранітна брила різна, неповторна. В результаті кожен зроблений з неї пам’ятник виділяється своїми індивідуальними кольорами та структурою. Граніт представлений в широкому діапазоні кольорів та структур. Ви можете вибрати гладку, повністю чорну породу, але ви також можете вибрати граніт зеленого або червоного відтінку з чітким зерном або зернистістю.

Як доглядати за гранітним надгробком?

За гранітними надгробками потрібно регулярно доглядати, але це не особливо набридає. Один раз на місяць достатньо очищати надгробок від піску і пилу і промити спеціальним засобом для догляду за гранітом. Для цієї мети ви також можете використовувати просту воду з невеликою кількістю оцту. Не рекомендується чистити надгробок дротяною щіткою. Протріть його м’якою губкою або ганчіркою.

Скільки коштує гранітний надгробок?

Важко чітко визначити вартість виготовлення гранітного надгробку. Багато що залежить від розміру пам’ятника та обраного замовником проекту. Окремі види граніту відрізняються і ціною. На вартість цього каменю впливають:

  • колір,
  • країна походження,
  • товщина,
  • структура,
  • частота появи.

Природно, що за рідкісний граніт, який доведеться ввозити в країну, доведеться платити більше. Наприклад, сімейна гробниця з темного шведського граніту може обійтися вам навіть у тисячу доларів. У свою чергу, покупка пам’ятника з китайського граніту не завдасть шкоди вашому гаманцю.