Акумуляторна батарея (АКБ) - це одна з невід'ємних частин сучасного автомобіля, адже саме від неї залежить рівень надійності пуску двигуна, функціонування електрообладнання і, звичайно ж, системи запалювання. Під час експлуатації транспортного засобу перед автовласником неминуче постає питання заміни АКБ, так як термін її служби менше, ніж термін служби самого автомобіля.

Вигідно придбати акумуляторну батарею для вашого авто ви можете, пройшовши за посиланням https://www.akumexpres.com/!

Давайте розберемося, з чого, власне, полягає цей непростий агрегат. Одна з головних частин акумулятора - це його корпус, всередині якого утримується все інше. Хороший корпус повинен володіти достатнім запасом міцності, бути кислотостійким, а також витримувати широкий діапазон температур. Корпус складається з кришки з пробками і підстави.

Пакети пластин встановлюються в осередки корпусу (їх часто називають «банками»). Пластини виконують з свинцю. На них наноситься активна маса, яка є основним реагентом в роботі АКБ. Активну масу наносять намазуванням. Звідси і назва - акумулятори з пластинами намазного типу. Між пластинами встановлюють сепаратори, які призначені для того, щоб запобігти замиканню пластин між собою. Сепаратори роблять з електролітичного проводить пластику. Вся ця конструкція збирається в пакет і стягується за допомогою бандажа.

Акумулятори бувають сухозаряженні і заряджені. Перші автовласникам-любителям не підійдуть. Адже якщо допустити помилку при приготуванні і затоці електроліту, то ресурс батареї може серйозно скоротитися.

Сепаратори, призначені для ізоляції позитивних і негативних пластин один від одного, про які вже йшлося вище, бувають пластинчастими і конвертними. Конвертові сепаратори мають важливі переваги перед пластинчастими. Вони запобігають замиканню пластин під час осипання активної маси, створюють навколо пластин електролітну ванну, що також запобігає їх осипання. Крім того конвертерний сепаратор оберігає електроліт від забруднення. В кінцевому підсумку використання конвертерних сепараторів може збільшити термін служби акумулятора на кілька років.

Виділяють АКБ зі свинцево-кальцієвими і свинцево-вмістом сурми пластинами. Бувають також і гібридні батареї. До переваг свинцево-кальцієвих пластин відноситься зниження в електроліті рівня осадження сурми, а це серйозно знижує саморозряд. Крім цього, завдяки наявності кальцію в електроліті зменшується витрата води.