Такі питання як «Який граніт кращий для пам’ятника?» починає мучити рідних померлого, які стараються як можна краще облаштувати поховання й обрати найкращий надгробок.

Матеріали для виготовлення

Які надгробні гранітні пам’ятники кращі? Монументи виготовляють з натуральних та штучних матеріалів. Пластикові й дерев’яні – це недовговічні пам’ятники, які в будь-якому випадку потребують заміни. Металічні надгробки треба постійно доглядати, оскільки, непристосований до погодних коливань метал, схильний до корозії. Зазвичай пам’ятники з цих матеріалів встановлюються як тимчасові.

Мармурові пам’ятники ніжних тонів безумовно прикрасять будь-яке захоронення й будуть довгою пам’яттю для ваших рідних. Але найбільш пріоритетним матеріалом є граніт. Неможливо сказати який граніт кращий для пам’ятника, кожен з його видів володіє тими чи іншими перевагами.

Про граніт

Отримав свою назву цей гірський камінь завдяки незвичайній будові та вигляду. В природі він найчастіше зустрічається в сірому відтінку. В окрасці можуть бути присутні червоний, оранжевий чи рожевий та різні відтінки сірого. При наявності темних кольорових елементів граніт отримує чорний чи зеленуватий вигляд.

Виділяються меморіальні пам’ятники з граніту довгим строком служби. Деякі вироби з цього каменю зберігають свій первинний вигляд до 1000 років. Граніт легко обробляти, а його поверхня залишається незмінною дуже довго.

Також перевагою граніту є надзвичайна стійкість до подряпин і змін форми: вологу камінь не пропускає, морозам не піддається, витримує будь-який вид клімату. Поверхня надгробного пам’ятника з граніту володіє високою стійкістю до впливів хімічних речовин. Перші мікротріщин можуть з’явитися не раніше ніж через 600 років. Різновидів граніту дуже багато.

Штучний камінь завдяки сучасним технологіям цілком міцний, правда не такий довговічний як натуральний, а все ж декілька десятків років він простоїть. До цього виду матеріалів можна віднести керамограніт, полімерграніт і литий мармур. За зовнішнім виглядом такі надгробки схожі з натуральним каменем, але не володіють високими показниками міцності й надійності. Тому говорячи про те, пам’ятник з якого матеріалу краще, зазвичай рекомендується граніт і мармур.

Будь-який гранітний виріб – це монументальність і природна краса, яка зберігається в первинному вигляді протягом віків.