Очі — надзвичайно чутливий орган, що потребує уважного ставлення не лише у людей, а й у чотирилапих друзів. Запалення ока у тварин може виглядати, на перший погляд, несерйозно: трохи почервоніння, легка сльозотеча чи часте кліпання. Проте за цими симптомами може ховатися серйозна проблема, яка без належного лікування здатна призвести до серйозних ускладнень, аж до втрати зору.
Ветеринарний офтальмолог — це лікар, який спеціалізується на захворюваннях очей у тварин. Його допомога особливо важлива, коли йдеться про діагностику та лікування запалень, травм або вроджених вад зору. Лікарі клініки Доктор Вет Львів мають значний досвід вирішення офтальмологічних проблем. Крім того, що у нас приймає профільний ветеринарний офтальмолог, що повертає тварин до комфортного життя, без запалень та ризиків.
Основні причини запалення ока у тварин
Запалення ока — це не окремий діагноз, а симптом, що супроводжує низку захворювань. Серед найбільш поширених причин:
- бактеріальні та вірусні інфекції;
- алергічні реакції, наприклад, на пилок, корм або миючі засоби;
- травми, потрапляння сторонніх тіл, подряпини рогівки;
- анатомічні особливості, зокрема, у мопсів чи перських котів очі випуклі, що робить їх більш вразливими;
- системні захворювання та аутоімунні порушення.
- У будь-якому випадку правильну причину зможе встановити лише фахівець після дослідження ока у тварин.
Діагностика та лікування проблем з очима
Під час візиту до ветеринарного центру зі скаргами на запалення ока, тварина проходить повне офтальмологічне обстеження. Мета діагностики — виявлення точного джерела проблеми, оцінка стану зору та постановка правильного діагнозу. У клініці Доктор Вет використовується комплекс традиційних та сучасних методів діагностики, тестування та аналізи із застосуванням спеціалізованого обладнання. Серед головних методів виявлення причин запалення:
-
Візуальний огляд ока та навколишніх тканин із застосуванням бінокулярної лупи. Перший крок діагностики. Дає змогу діагностувати кон’юнктивіти, новоутворення, виявити травми та пошкодження.
-
Флюоресцеїнова проба (тест Джонса) для визначення прохідності сльозо-носового каналу та аналогічний тест для виявлення пошкоджень рогівки. Виконуються із застосуванням безпечного барвника та ультрафіолетового світла (лампи Вуда).
-
Тест Ширмера для вимірювання кількості сліз та діагностики "сухого ока".
-
Огляд щілинною лампою. Найінформативніший метод. Дозволяє комплексно оцінити стан ока та виявити патології. Відкриває можливості для максимального збільшення зображення з метою виявлення найменших відхилень.
-
Тонометрія. Вимірювання внутрішньоочного тиску для виявлення глаукоми чи увеїту.
Після отримання результатів ветеринар складає індивідуальний план лікування. Зазвичай це тривале лікування, що може включати коригування. Основними препаратами при лікуванні є краплі, мазі, ін’єкції. Іноді проблема вирішується хірургічно.
Що може зробити власник, а чого краще не робити
В очікуванні візиту до ветеринарного офтальмолога важливо допомогти, але не нашкодити тварині. Так, серед корисних порад: ретельне спостереження за симптоматикою, аби допомогти лікарю у зборі анамнезу. Згадайте і запишіть всі останні події чи зміни, які можуть допомогти добратися до істини. Для того, щоб захистити інших тварин, наприклад, у випадку інфекції чи травми ока, важливо обмежити контакти. При потребі можна обережно промити око теплою кип’яченою водою.
Чого категорично не можна робити, то це використовувати "людські" очні краплі без рекомендації ветеринара, відкладати візит до клініки, в надії що все якось само пройде, а також тестувати народні засоби — чай чи трави для промивання та закапування.
Професійна допомога кваліфікованого офтальмолога
Ветеринари-офтальмологи клініки Доктор Вет наполегливо радять звертатися за консультацією та діагностикою при виявленні найменших ознак проблеми чи просто відхилень від нормального стану домашнього улюбленця. Адже очі — це основний інструмент орієнтації тварини у світі. Навіть незначне запалення може бути першим дзвіночком серйознішої проблеми. Не варто ризикувати здоров’ям. Тим більше, що ветеринарна офтальмологія в Україні стрімко розвивається. Засоби діагностики та сучасні препарати дають змогу вчасно діагностувати та ефективно лікувати більшість очних захворювань.
Звертайтесь по допомогу зараз та поверніть тварині якісне життя без дискомфортних відчуттів.