Існує думка, що одного разу спробувавши алкоголь, вже дуже важко буде зупинитися. Проте якщо підходити до питання лікування комплексно, як це правильно робити, можна запобігти великої кількості зривів та не втратити впевненість у своїй перемозі. Лікування від алкоголізму у Львові проводиться за всіма правильними послідовностями, що дозволяє пацієнтам отримувати мінімальні ризики рецидивів.
Перший крок до лікування залежності – її усвідомлення
Якщо змушувати залежного лікуватися, з цього не буде великого успіху. Адже потрапивши знову в один день в звичну для себе середу, де навколо будуть звичні друзі та алкоголь, вони не будуть розмірковувати та знову почнуть вживати. Тому перш ніж братися за повноцінне лікування, психотерапевт проводить ретельну розмову з пацієнтом для того, щоб збудити в нього бажання до визволення. Часто ця розмова може відбутися після вимушених процедур, наприклад виведення від запою або детоксикації організму. Яку тактику варто застосовувати при спілкуванні з хворими для того, щоб вони почали прислухатися до своїх близьких?
- Ніколи не треба спілкуватися у звинувачувальному тоні. Краще зробити акцент на тому, що ви розумієте людину, проте бачите, як він страждає та хочете допомогти. Алкоголіки часто поводять себе дуже агресивно та це важко переноситься іншими членами родини. Проте якщо ви щиро бажаєте одужання, варто взяти себе в руки та проявити любов.
- Можна зробити акцент на своїх відчуттях та розповісти, як саме вам боляче та що ви відчуваєте поруч з нетверезою людиною. Говорячи про себе, ви не звинувачуєте іншого, а відкрито бажаєте поділитися тим, що лежить у вас на душі.
Залежні у 99% випадків не усвідомлюють своєї залежності, тому їм важко погодитися на лікування того, чого не існує. Відчути свою поведінку хворий зможе тільки тоді, коли в нього проявиться совість. Збудити її може бути важко, проте варто спробувати. Допомогти у цьому може досвідчений психотерапевт, який зможе правильними шляхами зробити так, щоб залежний побачив себе з іншого боку та те, як саме він себе поводить.
Довготривала робота з психотерапевтом
Щоб мінімізувати ризики можливих рецидивів після лікування, важливо постійно працювати з психотерапевтом та не завершувати цю роботу навіть після основного курсу у клініці. Чому це так важливо?
- Психотерапія дозволить визволитися від вантажу старих образ, непорозумінь та інших важких для психіки речей, які не дозволяють людині відчувати себе вільною та рухатися уперед.
- Цей інструмент дозволить вивчити навички контролю тривожних станів, які є головною причиною для вживання. Коли людина знає причину своїх страждань, тоді вона може працювати з ними та контролювати свої емоції, відчуття настільки, наскільки це можливо.
- На сеансах багато часу приділяється побудові нових патернів мислення. Негативні вади треба замінити на позитивні: інакше неможливо почати міркувати та поводитися по-іншому. Знаючи свої слабкі сторони, хворий разом з лікарем зможуть розробити нові методи реагування на повсякденні ситуації, які можуть підштовхувати людину до прийняття невірних рішень, що призведуть до рецидивів залежності.
Паралельно до психотерапії, дієво буде підключити метод кодування від алкоголізму, який допоможе краще стримувати себе та побудує певні психологічні бар’єри до алкоголю, зробить його «небажаною» речовиною для організму. Кодування від алкоголізму робиться за допомогою спеціальних препаратів, які вводяться під шкіру пацієнту. Вони викликають дуже фізично болючі симптоми, якщо людина вирішиться все-таки вжити алкоголь.