Коли в домі з’являється кіт, господарі прагнуть оточити улюбленця турботою та дати йому все, що необхідно для росту та розвитку. Дуже важливе питання – харчування. Є ті, хто вважає, що їжа, приготована власноруч, буде кращим рішенням. Інші переконані, що лише в готовій продукції, спеціально призначеній для тварин, є необхідні вітаміни та мікроелементи. Спробуємо розібратись разом, який же корм для кішок краще вибрати.

Готувати чи купувати

Ця дилема виникає в голові майже кожного власника, адже всі прагнуть правильно піклуватись про тварину. Часто приймається рішення готувати самостійно. Це задача неважка, однак доволі скоро стає зрозуміло, що на це йде багато часу та зусиль, вже не говорячи про витрати, якщо прагнеш зробити раціон різноманітним.

Якщо раціон тварини не збалансований, і вона недоотримує необхідні поживні речовини, то погіршується її самопочуття. Тому варто зрозуміти, що на першому місці – саме здоров’я тварини, а не амбіції власника.

Що повинно міститися в котячому кормі

Якщо для людини надзвичайно важливим є різноманіття, то саме для котів це не надто критично. У них майже у 20 разів менше смакових рецепторів. Тому те, що господар вважає смачним, для котика просто їжа, яка дає енергію. Цікаво, але для чотирилапих будуть важливішими розмір, форма, запах і текстура корму. Якщо пухнастика все це влаштовує, то спостерігатимеш за тим, як він за дві щоки уплітає смаколики.

А ще дуже важливі поживні речовини. Який би ти корм для котів не вибрала, він повинен задовольняти цю потребу. Щодня тварина має отримувати більше ніж 40 поживних речовин. Котики – хижаки, однак наповнити їхній раціон лише м’ясом – це неправильно. Щоб улюбленець був жвавим, активним та здоровим, потрібно забезпечити надходження:

  • білків;
  • жирів;
  • вуглеводів;
  • вітамінів;
  • мінеральних речовин.

У дикій природі прародичі домашніх котів доволі легко втамовують цю потребу: вони їдять свою здобич, а також рослини. Коли йдеться про тваринку, яка навіть на вулицю не виходить, то тут все дещо складніше: необхідно давати корм, який містить вказані поживні речовини, інакше погіршиться здоров’я улюбленця.

З огляду на це вже стає зрозуміло, що приготувати їжу, яка точно враховує всі вказані особливості, практично неможливо. Принаймні на це доведеться витрачати дуже багато часу. Навряд чи у всіх власників котів він є.

Харчові потреби котів: що потрібно знати господарям

Отже, котам потрібно збалансоване харчування, і різноманіття в цьому випадку далеко не на першому місці. Але є ще один момент, який в спеціалізованих кормах різних типів врахований, – це особливості тварин: порода, розмір, вік і ще низка факторів, які впливають на харчування. Такий момент дуже часто випускають із поля зору, і це величезна помилка.

Отже, кошенятам, дорослим і котам похилого віку потрібен різний набір поживних речовин. Наприклад, поки йде активне зростання, важливо, щоб улюбленець добре наївся, міг виплеснути свою енергію, адже малюки такі непосидючі. Літні котики поважніші, неквапні, їхній організм вимагає вітамінів Е, С, йому необхідні жирні кислоти, що допоможуть зберегти гнучкість, яка вже частково втрачена.

Є своя специфіка у виборі корму для різних порід. Одні з них вимагають ледве не дієтичного раціону, іншим це не потрібно. При виготовленні спеціалізованих кормів враховують рівень активності, навіть тілобудову пухнастиків.

Є ще й такі важливі моменти:

  • стан. Коти після кастрування менш активні, тому їх не можна перегодовувати, адже є ризик розвитку ожиріння;
  • здоров’я. Якщо є якісь проблеми, може знижуватись здатність засвоювати певні поживні речовини, і тоді вони користі не принесуть;
  • спосіб життя. Одомашнення призвело до того, що у тварин значно зменшилась рухова активність. Тому зазвичай їм не потрібні дуже калорійні продукти.

Також має значення вага – необхідно підтримувати її в межах норми для тварин певної породи. Навіть уявити, як все це врахувати при годуванні приготованою власноруч їжею, доволі складно. Тому краще вибирати готовий, збалансований корм від перевірених виробників.