Медтехніка милиці — опори, які використовуються під час ходьби при порушеннях функцій опорно-рухового апарату через травми та хвороби. Вони беруть на себе функції пошкодженої ноги, частково знімаючи з неї навантаження. Ортопедичні стійки можуть бути регульованими по висоті, з плечовими опорами, кистьовими рукоятками та наконечниками.

В яких випадках призначаються милиці

Пристосування допомагають людині утримувати масу тіла, не навантажуючи хвору кінцівку, а також підтримувати рівновагу. Тому лікарі призначають їх при:

 • порушеннях координації;
 • м'язовій слабкості;
 • паралічах.

З їхньою допомогою багато пацієнтів можуть рухатися і тим самим підтримувати нормальну роботу серцево-судинної, дихальної та інших систем замість сидіти або лежати, провокуючи застійні явища.

Яких видів бувають опори і яке їхнє призначення

Для виготовлення стійок використовуються дерево або алюміній, опор —пластмаса, наконечників — гума. Конструктивно сучасні милиці поділяються на такі види.

Пахвові

Складаються з двох планок, з’єднаних донизу в єдину стійку. Зверху на планках знаходиться пахвова поперечина. Посередині — рукоятка для кисті. На нижньому кінці стійки є гумовий наконечник.

Висоту пахвової перекладини та кистьової рукоятки можна регулювати за допомогою гвинтів, затискачів та інших схожих пристроїв.

Пахвові медичні милиці рекомендовані до використання людям:

 • з травмами ніг на ранніх етапах реабілітації, коли навантаження потрібно переміщати на здорову ногу та плечові суглоби;
 • ослабленим хворобою;
 • похилого віку;
 • з надмірною вагою.

Ліктьові

Їх ще називають канадками. Вони являють собою алюмінієві стійки з пластиковою рукояткою та манжетою. Верхня частина стійки нахилена під кутом 30 градусів. На нижньому кінці знаходиться гумовий наконечник.

Висота стійки ліктьової опори регулюється телескопічно. В деяких моделях можна регулювати відстань від манжети до рукоятки.

Вироби з опорою під лікоть призначаються:

 • на пізніх етапах реабілітації після травм ніг, якщо пацієнт може хоча б частково підтримувати вагу тіла, спираючись на руки;
 • при стійких порушеннях опорно-рухових функцій, коли милиці потрібно використовувати постійно або дуже тривалий час, адже при постійному тиску на нервово-судинний пахвовий вузол можуть спостерігатися оніміння рук, болі в плечах.

Підлокітні вироби дозволяють користувачам бути більш мобільними, маневрувати у разі потреби. З ними зручніше та простіше спускатися і підніматися сходами.

Менш поширені варіанти конструкцій

У продажу можна знайти й інші різновиди милиць:

 • Колінні. Виготовляються для людей з травмами та дисфункціями гомілок. Вироби фіксуються під коліном, а руки пацієнта залишаються вільними.
 • Милиці-стільці. Оснащені сидінням, що відкидається. Підходять для ослаблених пацієнтів, які під час ходьби потребують періодичного відпочинку.

Опори для зими оснащують м'якими протиковзкими накладками. Гума має рельєфний малюнок для кращого зчеплення з дорожнім покриттям. Є моделі із спеціальним протиковзним пристроєм. Тобто за потреби із наконечників висуваються шипи, які діють за принципом льодових «кішок».

Пристосування для дітей і дорослих

Конструкції для дорослих людей виготовляються різних розмірів, з  урахуванням зросту та ваги користувачів:

 • S — на вагу до 90 кг та зріст від 1,4 до 1,6 м (підліткові);
 • М — на вагу до 90 кг і зріст від 1,6 до 1,8 м;
 • L — на вагу до 120 кг та зріст від 1,8 до 2,0 м.

Під час вибору пахвових ортопедичних милиць також потрібно виміряти відстань від підлоги до пахвової западини. При цьому на пацієнті має бути взуття, в якому він найчастіше ходить. Вибираючи канадки з упором на передпліччя проводити анатомічні виміри не потрібно. Такі опори універсальні.