Складська техніка — це обладнання, яке здатне суттєво оптимізувати та підвищити продуктивність роботи на складі. Сьогодні на ринку є безліч її видів, створених для виконання конкретних завдань, наприклад, навантажувачі та електричні візки. Водночас важливо відповідально підійти до вибору техніки, адже невдала покупка може призвести до неефективної експлуатації обладнання.

Тож у цій статті ми розберемо особливості та де застосовують навантажувач та електровізок, щоб складська техніка стала вдалою інвестицією в складське приміщення.

Навантажувач: що це

65490923c6f8c.webp

Навантажувач — це універсальна складська техніка, яка створена для транспортування, завантаження та розвантаження різних видів вантажів. Для цього обладнання оснащене щогловими пристроями (вилами). Техніка має великий попит у безлічі сфер, наприклад, виробництві, логістиці, дистрибуції тощо.

Основними технічними характеристиками навантажувачів є:

  • вантажність у межах 5–10 т;
  • висота підйому вил до 7 м;
  • можливість встановити додаткове обладнання (ківш, кошик для висотних робіт тощо).

На ринку є декілька видів навантажувачів: електричні, дизельні та бензинові. Кожен із них підходить під різні умови експлуатації. Наприклад, електронавантажувач краще експлуатувати всередині складу, адже техніка повністю екологічна та майже безшумна. Водночас дизельні та бензинові моделі хоч і потужніші, але викидають шкідливі речовини в повітря, тож їх використовують на відкритих майданчиках.

Електровізок: що це

6549095d9e6f6.webp

Необов’язково купувати навантажувач, якщо є потреба в переміщенні лише невеликих вантажів вагою до 2 т. Ідеальною технікою для цього стане електричний візок. Це самохідне обладнання для вантажно-розвантажувальних робіт, яке працює завдяки електричному двигуну. Електровізки є невеликою та легкою технікою, що має високу маневреність.

Основними характеристиками електровізків є:

  • зносостійкі матеріали;
  • довгий термін експлуатації;
  • вантажність до 2 т;
  • екологічність;
  • безперервність роботи при наявності двох акумуляторів.

Невеликі габарити дають змогу експлуатувати електричний візок у вузьких коридорах між стелажами, що підвищить ефективність складу та оптимізує його роботу.

Також варто зазначити, що АКБ електричного візка необхідно зберігати в окремому приміщенні. Від типу батареї залежить і періодичність їх обслуговування. Так, кислотні батареї можна зберігати лише вертикально, а от літій-іонні — у будь-якому положенні.

Що обрати

Насправді обрати з-поміж навантажувача та електровізка легко: якщо є потреба в переміщенні палетованих вантажів у межах складу, то варто обирати електричний візок. Також він стане вигідним придбання лише для їхнього перевезення.

Однак для укладання, штабелювання, розвантаження та завантаження вантажів навантажувач є більш ефективною технікою. До того ж його потужність дає змогу працювати із габаритними та важкими товарами. 

Джерело матеріалу