Наркозалежний чоловік стає одночасно і величезною проблемою, і трагедією для всієї родини. Крім того, що він вбиває себе, так ще все це відбувається на очах у дітей і дружини, що може завдати непоправної шкоди їхній психіці.

Багато дружин чоловіків-наркоманів намагаються вмовляннями переконати рідну людину, щоб вона припинила вживати наркотики, але практично у 100% такі дії приречені на невдачу. Це зумовлено тим, що чоловік відірваний від реальності та справді не розуміє всієї трагічності становища, в якому він опинився, тому допомогти коханій і рідній людині можуть тільки висококваліфіковані фахівці реабілітаційного центру. У наркоцентрі Трансформація надають лікування наркоманії у Києві наркоманам навіть із тривалою залежністю. 

Як зрозуміти, що чоловік став наркоманом

Є непрямі ознаки, за якими можна визначити, чи вживає чоловік наркотики. Слід зазначити, що не обов'язково в наркомана будуть на тілі сліди від уколів, адже в наркотиків багато різновидів і способів їхнього прийому.

Зорієнтуватися, що чоловік став наркоманом можна за такими ознаками:

  • спостерігаються різкі перепади настрою, емоційна нестійкість;

  • проявляються спалахи агресії;

  • надмірно дратівливий;

  • змінив коло спілкування;

  • перестав займатися хобі, яке приносило задоволення;

  • людина замкнулась в собі.

Атмосфера в сім'ї чоловіка-наркомана

Насамперед страждають члени сім'ї наркомана, крім скандалів і непорозумінь, починають пропадати в будинку цінні речі, з якихось "причин" починаються проблеми з фінансами, хоча чоловік і ходить на роботу. Наркозалежний не звертає увагу на своїх близьких, постійно занурений у якісь думки.

    Водночас слід розуміти, що така поведінка має насторожувати, якщо всі вище описані ознаки проявляються в комплексі.

Правильна модель поведінки дружини наркомана

Коли наркозалежність чоловіка вже очевидна, першочерговим завданням дружини є не впасти в депресію і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення своєї безпеки і безпеки дітей. Тим часом також необхідно звернутися по допомогу до кваліфікованих фахівців реабілітаційного центру.

Важливо також зазначити, що спроби умовити чоловіка перестати вживати наркотики самостійно будуть приречені на провал, оскільки він хворий і потребує допомоги лікарів. Результатом умовлянь стане тільки втрата дорогоцінного часу, адже наркотики чоловік вживає щодня, і це позначається на його здоров'ї та житті загалом.

Жінка не повинна звинувачувати чоловіка, що він став наркозалежним, оскільки такий підхід тільки все погіршить. Чоловік повинен відчувати підтримку й усвідомлювати, що йому хочуть допомогти.

Також дружині не варто звинувачувати себе, розповідати про проблеми родичам або друзям, віддавати за чоловіка борги.

Що робити, якщо чоловік-наркоман відмовляється лікуватися?

Найчастіше чоловіки-наркомани категорично відмовляються лікуватися в реабілітаційному центрі. Це пов'язано з безліччю причин, від реального нерозуміння наявності у нього проблеми, до звичайного сорому, що про його залежність знають. У цьому випадку він намагається всім довести, що може припинити самостійно, але в результаті чергового зриву потрапляє лише в ще більшу "яму".

Якщо чоловік категорично проти лікування, його потрібно переконати сходити просто на консультацію до нарколога або психолога. Досвідчені фахівці в більшості випадків знаходять підходи до хворого, щоб він щиро захотів лікуватися. Для цього використовуються певні методи під загальною назвою мотивація на лікування. Слід зазначити, що наявність бажання у хворого лікуватися значною мірою прискорює процес одужання.

Як лікують наркоманів у реабілітаційному центрі "Трансформація"

Відразу слід зазначити, що наркоцентр "Трансформація" є сучасним комплексом, де хворих на різні залежності повертають до нормального життя досвідчені кваліфіковані лікарі та персонал. Окрім надання всебічної допомоги самому хворому, психологічна допомога надається і його близьким, щоб їм була зрозуміла власна модель поведінки в ситуації, що склалася.

Комплексне лікування наркоманії складається з декількох послідовних етапів:

1. Консультації. Перш за все, необхідно, щоб чоловік-наркоман поспілкувався з лікарем, який обстежить пацієнта, вивчить анамнез і призначить індивідуальну програму комплексного лікування.

2. Детоксикація. Щоб очистити організм хворого від токсичних речовин і повернути в тверезий стан, проводиться медикаментозне очищення організму, після якого ломка після відмови від наркотиків переноситься значною мірою легше.

3. Реабілітація є переломним етапом у житті пацієнта, під час якого він вчиться знов жити без наркотиків, бути чесним перед собою та оточуючими, прагне досягати перед собою поставлених цілей. У всьому цьому йому допомагають лікарі-наркологи, психотерапевти, тренери-консультанти під час відвідування індивідуальних і групових занять.

4. Ресоціалізація заключний етап програми лікування. Хворий повертається до звичайного способу життя в соціумі, водночас він постійно тверезий і може в будь-яких ситуаціях звернутися до тренерів-консультантів по допомогу і підтримку.

Читайте також: Метадонова залежність: ознаки, ризики, лікування