Серцево-судинні захворювання — одна з найсерйозніших проблем людства. За даними ВООЗ, щороку від неї страждають 18 мільйонів людей. Тому важливо стежити за здоров'ям і проводити профілактику серцевих проблем. Один зі способів контролювати стан серця — використовувати фітнес-браслети. Розповідаємо, як працюють пристрої та як їх застосовувати.

heart-rate.jpg

Які браслети підтримують вимірювання пульсу

Заміри частоти серцевих скорочень — базова функція будь-якого розумного трекера. Але щоб не помилитися, краще подивитися фітнес-браслет в Алло, вибравши пристрої за наявністю програм «Тонометр», «Пульсометр», «Пульсоксиметр» і «Оптичний датчик серцевого ритму». Віддайте перевагу браслетам відомих брендів із точним сенсором — це дасть змогу отримати широку картину. 

Як фітнес-браслети моніторять ваш пульс

Фітнес-браслети використовують різні технології для вимірювання ЧСС. Найточніші з них:

  1. Фотоплетизмографія (PPG). Метод вимірювання об'єму крові в судинах за допомогою світлового випромінювання. Пристрій випромінює зелене або червоне світіння і за зміною інтенсивності відбитого світла визначає показники.
  2. Електрокардіографія (ЕКГ). Використовує електроди, які пропускають малий струм через тіло. ЕКГ може визначити різні фази серцевого циклу, а також виявити різні порушення ритму.

Кожен варіант вимірювання має свої переваги та обмеження, проте в сукупності датчики дають змогу отримати інформацію про роботу серця і виявити можливі порушення на ранніх етапах.

Як інтерпретувати дані про пульс і дотримуватися рекомендацій щодо поліпшення серцевого здоров'я

Фітнес-браслети можуть надавати вам багато даних, проте важливо вміти ними користуватися. Дамо кілька порад зробити це просто й ефективно:

  1. Порівнюйте свої дані з нормами та рекомендаціями. Дізнайтеся, які норми ЧСС, SpO2, зони пульсу, відновлення пульсу та ВСР вважаються оптимальними для вашого віку, статі, та інших даних. Як правило, ця інформація є в додатках для фітнес-браслетів. Якщо ви виявите, що ваші дані відхиляються, варто звернутися до лікаря за консультацією.
  2. Слідкуйте за динамікою і трендами даних. Аналізуйте, як змінюється ваш пульс залежно від різних факторів. Використовуйте діаграми та звіти, які надають вам додатки. Це допоможе оперативно коригувати своє життя за негативних змін.

Обов'язково дотримуйтесь порад і рекомендацій, які надають програми здоров'я. Сучасні пристрої навчилися точно визначати порушення в роботі серця, виявляючи відхилення на ранніх етапах. А завдяки роботі хмарних обчислень додаток може підказувати, як поліпшити свою фізичну підготовку, підвищити настрій, запобігти серцевим проблемам або контролювати їх. Не ігноруйте сповіщення — і ви покращите свій стан.