Хобі часто сприймається, як щось несерйозне — як розвага або спосіб «вбити» час. Але малювання — це хобі, яке корисне для здоров’я і має ще безліч переваг. Подивимось на це заняття з точки зору науки, і тоді вам гарантовано захочеться зазирнути в магазин panda-market.com.ua, щоб підібрати свій перший набір інструментів для художньої творчості. Отже, 5 причин почати малювати…

1. Поліпшення пам’яті

У 2018 році команда дослідників з Університету Ватерлоо вивчила, як малювання впливає на пам’ять у пацієнтів з деменцією. Людям диктували слова і просили або записати, або намалювати їх, а потім опитували, що вони запам’ятали. В результаті практично всі згадані слова були попередньо намальовані, хоча якість малюнків була низька. Людині було достатньо намалювати схематичне зображення або навіть каракулі — і її пам’ять спрацьовувала.

Це не перше дослідження зв’язку малювання з пам’яттю. У більш ранніх роботах продемонстровано, що молоді і літні люди краще запам’ятовують слова, якщо намалюють їх. У молоді ця «прибавка» складає 13-15%, а у літніх — близька 30%. Непоганий стимул взятися за малювання, як тренажер для пам’яті?

2. Стимуляція когнітивних процесів

Джеймс Мет’юсон з Державного університету Сан-Дієго демонструє, як при дослідженні складних об’єктів їхнє зображення створює в робочій пам’яті систему складних зв’язків. Ця візуально-просторова система у порівнянні зі звичним шкільним буквено-цифровим підходом збільшує кількість інформації, яку людина здатна тримати в голові і аналізувати. Малюючи, людина здатна засвоїти більше і ці знання будуть більш фундаментальними, а не простим «записом» у пам’яті.

3. Поліпшення самоконтролю і зменшення стресу

Працюючи над малюнком, художник проводить за роботою десятки хвилин на день, а вся діяльність по створенню картини потребує тривалого часу. Це своєрідний тренажер самодисципліни і самоконтролю, завдяки якому і в реальному житті людині вдається краще контролювати себе. Крім того, дослідники з Университету Дрекселя показали, що у 75% людей після 45 хвилин малювання рівень кортизолу зменшується. А це означає зниження рівня стресу, що буквально переслідує нас в буремному сучасному житті.

4. Підвищення креативності

Малюючи, людина заглиблюється у творчий процес, де превалюють нестандартні рішення. Таким чином вона тренує креативність, стає більш творчою, краще розуміє, як створювати нові незвичні речі. Так малювання допомагає стати креативнішим і в інших сферах, долати вигоряння і продукувати свіжі ідеї.

5. Задоволення від малювання

Дослідники з Університету Дрекселя просили людей малювати і слідкували за їхнім мозком. Серед піддослідних були як професійні художники, так і новачки — і у всіх випадках вчені зафіксували покращання кровообігу у прифронтальній корі. Малюючи, людина отримує задоволення — і це прекрасний привід взятися за пензлик чи олівці, чи не так?