Гроші в історії людства — винахід, що допомагав розрахункам за важливі товари чи послуги. Від ступеня розвитку цивілізації залежав їх вигляд. Цінними були різні активи: золото, срібло, зброя, навіть домашній скот. Потім гроші перетворились на більш зручний у використанні папір, тільки підкріплений важливими цінностями. Не дивно, що у цифрову епоху фінансові засоби стали електронними.

Криптовалюту не тільки створюють у віртуальному просторі, нею розраховуються, обмінюють, дарують тощо. Тепер купити онлайн криптовалюту можна в мережевих обмінниках. Емісія найбільш популярних цифрових активів заснована на платформі блокчейну. Курс криптовалют формується залежно від попиту та пропозиції на фінансових ринках. Дедалі більше різні цифрові активи додають у свій інвестиційний портфель. Криптовалютами розраховуються за товари та послуги, використовують різні коїни для зберігання фінансових заощаджень.

Криптовалюти: головні визначення

Поняття криптовалют — це майнінг, зберігання, купівля, продаж та обмін на фіатні гроші. Усі ці операції приносять дохід, але треба правильно розміщувати цифрові активи. Можна не знати всіх тонкощів майнінгу, але для володіння криптою треба мати електронний гаманець, слідкувати за появою нових видів, та орієнтуватись у змінах курсу тих, що вже є в гаманці.

Основними поняттями, що знадобляться пересічному користувачу, стали такі:

  • криптовалюти — активи, що існують тільки в електронному вигляді, тільки-но вступають у державне правове поле, та ще не відрегульовані остаточно на законодавчому рівні;
  • блокчейн — особливий вид бази даних, яка використовується як платформа, що діє для деяких видів криптовалют, є надійною, та зберігає усі правдиві дані про транзакції з цифровими активами;
  • транзакція є фінансовою оборудкою між двома сторонами, пов’язана з купівлею, обміном та продажем активів;
  • майнінг — спосіб створення віртуальних активів, що є по суті системним їх розподілом зі включенням до системи загального ланцюга блоків.

Першим цифровим активом став Bitcoin. Він досі залишається найпопулярнішим видом крипти, та має свій блокчейн, на базі якого створюють інші криптовалюти.

Зберігання електронних активів

Зберігання криптовалют можливо тільки у цифровому вигляді. Для цього потрібні електронні гаманці — програми, що дозволяють здійснювати транзакції з криптовалютами. Програмне забезпечення має кілька модифікацій: мобільну, апаратну, віртуальну тощо.

Криптовалюта — актив, що неможливо підробити чи вкрасти. Її цінність майже завжди зростає, а вартість залежить від попиту серед інвесторів, та впливу потреб бізнесу.