Собівартість друку і видатки на обслуговування: щоб уникнути надмірних затрат

Перед придбанням принтера для студента слід задуматись про те, скільки в майбутньому потрібно буде вкладати коштів для користування приладом та на його обслуговування, і розрахувати, скільки коштів буде витрачатись на придбання тонера чи чорнил і паперу, покупку картриджів, їх заправку, відновлення і ремонт. Оптимально вибирати недорогу в обслуговуванні модель, з можливістю простої заправки та відновлення картриджів. Лазерні принтери виправдано вважаються найбільш економними в експлуатації, завдяки низькій ціні витратних матеріалів. Також слід знайти надійний сервіс, де займаються заправкою картриджів, їх відновленням і ремонтом. Так, за посиланням fullcartridge.com.ua можна замовити послуги з заправки та відновлення картриджів лазерних принтерів, а також ремонту та прошивки принтерів. Стабільна співпраця з професіоналами дозволить економно використовувати принтер, не ризикуючи якістю друку та функціональністю техніки.

Вибір принтера з огляду на потреби

Тут усе залежить від того, які документи та в яких обсягах планує друкувати власник:

  • Якщо потрібен друк рефератів, доповідей, курсових проєктів і т.д., краще обрати чорно-білий лазерний принтер.
  • При необхідності друкувати фотографії, творчі роботи, документи з кольоровими графіками й діаграмами, в такому випадку підійде кольоровий струменевий принтер, який забезпечує відмінну передачу кольорів.
  • Якщо студент планує отримувати прибуток, встановивши принтер у кімнаті гуртожитку і надаючи послуги друку, доцільно також обрати техніку з можливістю кольорового друку, але лазерну модель – такі принтери працюють швидше. Так, швидкість друку, залежно від моделі, може складати 14 – 33 сторінки за хвилину і вище.
  • Коли потрібно часто видруковувати електронні версії навчальних матеріалів, для економії паперу буде корисною функція двостороннього друку.

Окреме питання – друк широких форматів. Студентам інженерних спеціальностей необхідно видруковувати креслення, у такій ситуації потрібен пристрій, що підтримує друк формату А3 і більших.

Роздільна здатність: щоб забезпечити потрібну чіткість

Роздільна здатність (DPI) – це максимальна кількість точок на дюйм зображення. Цей параметр зазначається у документації принтера, і вказується зазвичай у вигляді одного або двох чисел, наприклад, 300 DPI або 300×300. Відповідно, чим вищий показник DPI, тим більшою буде деталізація зображення. Так, для друку чорно-білих текстових документів буде достатньо роздільної здатності принтера у 600 × 600 або 600 × 1200. Коли потрібно друкувати кольорові фото, творчі роботи, тут уже знадобиться модель, здатна забезпечити роздільну здатність друку 2400 × 1200, 4800 × 1200 і вище.

У яких випадках знадобиться багатофункціональний пристрій: набір можливостей як вагомий аспект

Крім друку документів, часто виникає потреба в скануванні й копіюванні документів. Варто пам’ятати, що в бібліотеках ВНЗ далеко не всі книги, журнали й т.д. видають студентам для користування за межами закладу, і тоді доводиться користуватись послугами копіювальних центрів на території закладу. Якщо студент відвідує громадські бібліотеки, де літературу видають на руки, і можна робити копії чи сканувати у себе вдома, чи в кімнаті гуртожитку, багатофункціональний пристрій буде вигідною покупкою. Така оргтехніка також буває лазерною і струменевою, з чорно-білим чи кольоровим друком. Вибір на користь БФП буде однозначно вигідним і тоді, коли студент планує використовувати оргтехніку і для своїх потреб, і для підробітку: розширені можливості дозволять надавати більше послуг.