Коли за вікном – холодна дощова чи сніжна погода, то найкращий відпочинок – удома, в теплі, з чашкою чаю та цікавою книжкою. Для цілковитого затишку потрібно додати ще плед – тепленький і м’який. Класичний плед – це картатий вовняний виріб з бахромою, проте сучасні виробники пропонують велике розмаїття цих популярних, особливо в сезон зима-осінь, виробів.

Дещо з історії пледів

Слово плед походить від шотландського «plaide», що в перекладі означає «ковдра». Зазвичай це було щільне вовняне чи напівшерстяне дорожнє покривало, яке зігрівало подорожуючих, а ще раніше – воїнів під час військових походів.

Перші пледи виготовлялися виключно з овечої вовни, були яскравими – з чотирьох, п’яти чи шести кольорів, що свідчило про причетність до певної знаті. Є версія, що шотландський кілт з’явився внаслідок обмотування картатим пледом довкола талії.

Сучасні пледи та їхні особливості

Сьогодні вже складно уявити своє життя без пледів – цих чудових, тепленьких та кольорових текстильних виробів. Плед беруть з собою в дорогу, пропонують на відкритих верандах кафе чи готелів, він виручає в походах, на пікніках, дачах, у заміських котеджах. Ними залюбки користуються люди старшого віку, а малюки – солодко сплять, загорнувшись у плед. Ці вироби популярні завдяки зручності, комфортності, легкій вазі та компактності у згорнутому вигляді.

До того ж, догляд за сучасними пледами зовсім не складний – більшість із них легко перуться в автоматичному режимі та швидко сохнуть, не втрачаючи ні вигляду, ні споживацьких властивостей. Завдяки сучасним технологіям тканини, з яких виготовляються пледи, мають характеристики, які цілком задовольняють споживачів. Саме тому крім бавовняних та вовняних пледів користуються попитом також синтетичні й змішані вироби. Вони більш довговічні й зносостійкі, а також менш вибагливі в догляді. Проте якщо є бажання купити справжній вовняний, теплий і водночас м’який плед – звісно, краще надати перевагу якісному кашеміру.

Крім того, пледи відрізняються за розміром, який обирається відповідно до потреб. Плед в якості покривала купується відповідно до розмірів ліжка чи дивина, для подорожей – можна вузький, середньої довжини – замість шалі, дитячий – відповідно до віку дитини.

На подарунок сімейній парі найкраще купити два однакові, або трохи різні за кольором чи візерунком пледи, за посиланням.