Усім відомо, що зазвичай штори в нічну пору зсувають, створюючи затемнення, а в ранкову – розсувають, часто фіксуючи їх з боків за допомогою спеціальних пристроїв та шторних аксесуарів – підхватів, тримачів, підв’язок. Щоб це гарно виглядало, потрібно знати, які саме аксесуари використовувати, як їх правильно кріпити та на якій висоті.

Розглянемо тримачі для штор – жорсткі вироби, призначені для фіксації шторних полотен у певному положенні. Часто вони виконують функцію постійних елементів кріплення віконних композицій, створюючи ефектне драпірування з гарними фалдами.

Тримачі можуть візуально скоригувати пропорції вікна, приховати невеличкі недоліки як підвіконня, так і шторного полотна. Щоб досягти бажаного ефекту, можна кріпити тримачі асиметрично, а не лише на одному рівні. Проте такий варіант пасуватиме не для всіх інтер’єрних дизайнів.

Отже, тримачі для штор виконують такі функції:

  • утримують штори в заданому положенні;
  • корегують пропорції вікна;
  • регулюють рівень освітлення приміщення;
  • доповнюють та прикрашають інтер’єр;
  • дозволяють змінювати дизайн віконного отвору без надмірних витрат.

Кріпимо тримачі для штор правильно

Зазвичай тримачі для штор розміщують приблизно посередині або на рівні підвіконня, на відстані 1 м або 1 м 200 см від підлоги. Це правило діє для довгих штор. Проте для сучасних архітектурних будівель з нестандартним розміщенням вікон та підвіконь цей варіант неприйнятний. Тоді за основу береться правило золотого січення: частина штори має складати одну третю загальної висоти, а друга, відповідно, дві третіх. Розміщення тримачів на рівні 1/3 від стелі, за умови довгих легких штор, візуально розширить віконний отвір.

Якщо ж розмістити тримачі на рівні 1/3 від підлоги, то це, навпаки, візуально звузить вікно. Такий варіант чудово пасуватиме для довгих, проте щільних штор.

Для коротких фіранок довжиною до підвіконня тримачі можна розмістити на відстані 1/3 від їх нижнього краю.

Попередньо, до кріплення тримачів, можна зібрати фіранки у фалди та візуально визначити найкращий рівень кріплення, відповідно до загального стилю інтер’єру, призначення приміщення, ширини й висоти вікна, щільності штор. Це потрібно робити удвох – щоб одна людина тримала фалди, а інша – оглядала їх з певної відстані. І лише після цього можна приступати до кріплення тримачів.