Вже кілька років депутати Верховної Ради розглядають можливість легалізації українських проституток за успішними європейськими алгоритмами. І хоча не всі положення закордонного законодавства можна реалізувати в українських реаліях, деякі моменти здатні допомогти вивести інтим-індустрію з тіньової економіки і зробити її прозорою та безпечною для всіх учасників процесу. Наприклад, проститутки Львова з сайту https://prostitutki-lvova.info/ стверджують, що їм найближче узаконення за голландською схемою, коли представники секс-професії рівні в правах з працівниками більш традиційних сфер діяльності.

 

Специфіка еро-сегменту в Нідерландах

 

Індивідуальна проституція не переслідується правоохоронними органами в Нідерландах ще з 1911 року, але повноцінною професією її визнали лише в 1988 році. Поточне ж законодавство, в рамках якого повії і інтим-заклади можуть працювати легально, було затверджено в 2000 році – саме тоді індивідуалкам дозволили працювати в будинках розпусти, укладаючи з їх власниками трудові договори. З тих пір голландські путани стали самими відомими представницями легального еро-сегменту в світі, в Нідерланди – найпопулярнішим напрямом для секс-туризму.

 

По офіційним підрахункам в країні працює більше 30 тисяч дівчат за викликом, із них близько 90 відсотків – молоді жінки, 5 відсотків – чоловіки і ще 5 – трансгендери і небінарні особи. Якщо брати до уваги національність, в країну на заробітки приїжджає багато іноземних проституток, які влаштовуються в місцеві інтим-заклади на тимчасову роботу. Наприклад, за останніми підрахунками, в індустрії працює близько 33% місцевих дівчат і хлопців, 22% – вихідці з країн Латинської Америки, 21% – європейки, решта – громадяни африканських і азіатських країн.

 

Наразі дівчата в відповідною медичною довідкою, які регулярно проходять медогляди, можуть вільно влаштовуватися індивідуалками та працівницями секс-закладів, однак вулична проституція і пошук клієнтів в публічних місцях є протизаконними. Голландські повії є важливою частиною економіки – вона платять податки, мають право на соціальні виплати і можуть користуватися доступними банківськими продуктами, як і працівники інших сфер.

 

Актуальність для України

 

Щоб реалізувати легальну інтим-індустрію за голландською моделлю, необхідно суттєво допрацювати українське законодавств. Наприклад, важливо вилучити чи переробити статті в Кримінальному та Адміністративному кодексах, де проституція і організація борделів згадується, як злочин. Також важливо урівняти комерційний секс в правах з більш звичними професіями, дозволивши дівчатам платити податки, отримувати пенсії і претендувати на соціальну допомогу при тяжких життєвих обставинах.

 

Експерти рекомендують попрацювати над суспільнім сприйняттям еро-професії, адже старше покоління українців притримується релігійних канонів, в рамках яких засуджується будь-який прояв людської сексуальності. Наприклад, в опитуванні на сайті https://hot-love.net/prostitutki-dnepropetrovska проститутки Дніпра стверджують, що не раз піддавалися осуду та гонінням через свою діяльність. А в країнах з легальною проституцією дівчат не засуджують і не переслідують, для них навіть існують соціальні програми підтримки.