Кондиціонер – це той вид техніки, який став практично незамінним для людей, які віддають перевагу комфортному способу життя. Він майже стоїть в одному ряду з холодильником та пральною машиною. Але далеко не всі знають, що кліматична техніка досить складна у своїй будові, і за нею важливо грамотно доглядати, щоб продовжити термін служби на багато років.

Як підготувати кондиціонер до літа?

Багато людей просто чекають спекотних днів, включають кнопку на пульті управління кондиціонером і чекають на прохолодне повітря. Але тут нерідко починають виникати проблеми: прохолодне повітря не надходить, або кондиціонер зовсім не включається. Пов'язано це можливо з різними поломками. Але найчастіше потрібно грамотно обслужити техніку.

Докладно про підготовку кондиціонера до літа написано на https://www.bnclimate.com/zapusk-kondytsionera-pislya-zymy/. Але, якщо говорити двома словами, то необхідно:

1. Підготувати кондиціонер до роботи поступово: починайте вмикати його в порівняно прохолодну погоду, щоб не навантажити відразу максимально;

2. Не ставте мінімальну температуру охолодження. Пам'ятайте, що швидше повітря в приміщенні при цьому не охолоне, а ось навантаження на систему кондиціонування буде максимальним;

3. Перед першим увімкненням перевірте всі отвори та фільтри: переконайтеся, що все чисто та відкрито;

4. Не зайве прочистити дренажну систему: зробити це можна за допомогою дроту або товстого кабелю. Як правило, дренажна система сильно забивається брудом, через що кондиціонер починає охолоджувати приміщення погано;

5. Не забувайте заправляти техніку фреоном – краще звернутися до фахівця.

Кондиціонер – це складна кліматична техніка, яка може прослужити і 10, і більше років. Головне – обслуговувати та вчасно чистити. Якщо ви помітили, що техніка погано охолоджує приміщення, одразу зверніть на це більш пильну увагу. Не чекайте, поки повітря охолоджуватися зовсім перестане. Чим раніше виправити ту чи іншу проблему, тим дешевшим і простіше це обійдеться. Обслуговування необхідне будь-якому кондиціонеру: домашньому та промисловому.

Грамотна експлуатація – ще один важливий момент продовження терміну служби кондиціонеру. Багато користувачів люблять встановлювати найпотужніший режим, на мінімальну кількість градусів. При тривалій роботі у такому режимі будь-який кондиціонер почне працювати гірше. Він банально «втомиться». Адже в максимальному режимі працюватиме кожен елемент обладнання, що призводить до зношування його деталей.