Пошук часу для практики - одна з найскладніших речей щодо вивчення мови.

Це повинно бути одним з найпростіших завдань, але з нашим все більш зайнятим способом життя з нескінченним списком справ, які часто відштовхують його в сторону на користь чогось більшого, навіть, невідкладного.

Реальність полягає в тому, що вам потрібно практикуватись (в ідеалі кожен день), щоб зберегти інформацію, яку ви дізналися.

Я можу почути зараз ваше: “Чи знаєте ви, наскільки напружений мій графік?” Та “Серйозно? Ви розумієте, що я жива людина, чи не так? "Але не бійтеся, колеги, щоденна практика мови не повинна бути рутиною - і це, звичайно, не повинно займати кожну хвилину вашого дня.

"Що, є спосіб зробити день довше 24 годин?", - запитаєте ви.

Ну не зовсім.

Натомість ви можете на практиці владуватись у великі завдання, які займають основну частину вашого дня - ви знаєте, як їсти, працювати, дивитись телевізор та купувати необхідні речі, такі як їжа та одяг.

Я можу припустити, що між цими діями є невелика пауза, трохи вільного часу, де ви можете байдикувати або прокручувати ваш профіль в Facebook.

Найочевидніший час? У вашу перерву, звичайно.

Якщо ви хоч чимось схожі на мене, то п'єте багато кави протягом дня. Тепер скажіть мені те, як ви проводите свій час, поки ви чекаєте, коли він завариться?

У мене є ідея.

Насправді у мене є вісім ідей.

Ці заняття не займають більше 10 хвилин, і вони забезпечують чудовий спосіб перейнятись щоденною мовною практикою навіть у завантажені дні. Плюс до того, що витрачаючи на практику 10 хвилин тут, то матимете бажаний прогрес - повірте мені.

Це дає вам час відійти та зберегти інформацію, не перевантажуючи себе. І вам більше ніколи не доведеться байдикувати!

1. Пограйте в гру

Вивчення мови має бути цікавим.

Ігри - це весело.

Тому… Так, ви бачите, куди це йде. Наразі існує так багато ігор для вивчення мови, від майстрів бурріто (для учнів іспанської мови - один із моїх особистих улюблених) до старомодних пар. Пройдіть п’ять хвилин або близько того, щоб пройти рівень або пробігтись через один раунд запитань, чи тому подібне.

Не забудьте вибрати гру, в якій ви можете насправді практикувати та вчитися. Немає сенсу грати в щось зовсім легке, просто так ви можете перемогти – повірте мені, я допустив цю помилку.

Окрім ігор, ви також можете швидко пройти додаток для вивчення мови. Багато з них розкладаються по рівнях і секціях і подаються маленькими порціями, як правило, потрібуючими стільки ж часу, скільки потрібно закип'ятити чайник. Зручно.

Найкраща порада: Ви навіть можете змінити свої ігри, що не вивчають мову, на ігри з вивчення мови, просто змінивши мовні налаштування. Це означає, що всі ваші улюблені ігри на вашому телефоні чи на комп’ютері зараз покращаться як інструмент для навчання - наскільки це чудово?

2. Прочитайте газету

Ви можете дізнатися багато речей читаючи газети, від серйозних подій, що відбуваються по всьому світу, до менш серйозних речей, наприклад, хто був найкраще одягненим на "Оскарі".

Ви також можете вивчати та практикувати мову, читаючи газету.

Очевидно, що майже неможливо придбати газету на вашій цільовій мові, якщо ви не перебуваєте в країні-мовці, але саме так приходить краса Інтернету. Просто шукайте «Газети + ваша цільова мова» у могутньому оракулі тобто Google, і ваш світ буде негайно розкритий.

Читання новин цільовою мовою означає, що ви можете дізнатися про серйозні ситуації в усьому світі, хто носив найкраще на "Оскарах", а також освіжити вивчення своєї мови.

Ви можете вибрати, який розділ газети обрати, тож, сподіваємось, це буде щось, що вас цікавить, плюс з ностальгією читати новини за кавою, правда?

3. Прослухайте подкаст

Подкасти - це чудовий спосіб звикнути до звуку цільової мови, підхопити інтонацію та почати покращити сприйняття слухання

Вони також є прекрасним способом заповнити невеликі пробіли в часі, які виникають у вашому щоденному графіку. Поїздка в автобусі? Прогулянка? Чекаєте поки завариться ваша кава? Займіться подкастом.

В них легко зануритись так і перерватися на каву. Також там є такий великий вибір, що ви обов'язково знайдете тему, яка вас цікавить, або тему, яку вам потрібно практикувати.

Порада. Багато подкастів з вивчення мови мають стенограми та завдання, які мають бути поруч із ними. Наприклад, примітки іспанською мовою містять робочі таблиці для кожного епізоду. Це ідеальний спосіб глибше заглибитись у практику та створити багатосезонний досвід навчання

4. Опишіть свій день

Знайдіть час, щоб написати що-небудь протягом дня, не кажучи вже про вашу цільову мову, це трохи схоже на пошук голки в копиці сіна. Але якщо ви думаєте про це так, ніби ви пишете список справ (щось, напевне, ви пишете в достатку), то це здасться набагато простішим завданням.

Поки ви чекаєте в черзі в магазині, чекаєте на роздруківку, або – як ви вже здогадалися - слухаючи закипання чайника, візьміть розміщену записку або відкрийте на своєму телефоні додаток "замітки", якщо він у вас є, і запишіть кілька слів про свій день.

Прості речення підходять, як якщо б ви писали список справ або, якщо у вас є більше часу і матеріалу для написання. Не соромтеся розкрутити есе на повну сторінку про те, що ви мали на обід, або як пізно був ваш автобус того ранку.

Це обмежує ваші навички письма на вашій цільовій мові та спонукає вас думати про прості речі та дії іноземною мовою. Крім того, ви завжди можете озирнутися на нього наступного дня, щоб продовжити практику та нагадати собі, що ви робили.

Порада: також розгляньте можливість написання списків своїх справ на цільовій мові, таким чином ви будете змушені переглядати їх у різні моменти дня.

5. Перегляньте декілька флеш-карт

Щоразу, коли ви дізнаєтесь нове слово, обов’язково записуйте його на флеш-карту разом із описом, який ви зрозумієте та запам’ятаєте.

Зробіть це настільки вигадливо, як вам хочеться.

Використовуйте кольори та зображення, якщо вам потрібно.

Поки ви чекаєте, коли ваша кава завариться, або ваш обід нагріється в мікрохвильовій печі, пробіжіть очима кілька цих карт і перевірте свою пам'ять.

Порада. Тримайте згрупованими картки орієнтовані на певну тему. Ви зможете створити зв’язки за допомогою подібних слів і фраз і, швидше за все, пам’ятаєте, де і коли ви практикували яку тему, використовуючи теорію груп та групування.

6. Прогортайте словник

Прогортування словника дуже недооцінене. Подумайте про всі ці слова!

Тут слід пам’ятати - не наповнювати голову незрозумілими словами, які ти ніколи не будеш використовувати. Натомість перегляньте слова, які ви дізналися на вчорашньому уроці, або перейдіть до фраз, про якими ви століттями цікавилися.

При перегляді словника дуже легко розгубитися, тому, можливо, створіть список слів, які ви хочете практикувати, і заздалегідь вивчіть значення, щоб сфокусуватися.

Порада: після того, як ви записали слово і його значення, створіть пару речень, використовуючи його для збереження інформації - можливо, навіть запишіть його на картку.

7. Створіть групу з мовної практики за допомогою куллера для води

Почати імпровізований клас за допомогою кавоварки або охолоджувача води непросто, якщо у вашому офісі немає нікого, хто вивчає ту саму мову, що і ви.

Але, якщо вони є, скористайтесь ними!

Плануйте зустрічатися в певний день протягом 10 хвилин і зобов’язуйтеся лише говорити обраною мовою протягом цього часу.

Ви також можете зробити крок далі і випробувати один одного за допомогою флеш-карток, кинути виклик один одному на ігри для вивчення мови для двох гравців або обговорити подкаст, який ви запанували прослухати напередодні ввечері.

Щоденна практика мови набагато простіше, коли у вас є інші люди, які вас мотивують, і ви зможете ділитися ідеями та задавати питання один одному.

Порада. Встановіть завдання для кожної зустрічі, щоб вона була сфокусована, і ви не спокусилися б просто поговорити про красуню, яка працює в офісі поруч.

8. Дивіться рекламні ролики на своїй цільовій мові

Усі ненавидять рекламні ролики.

Але, незважаючи на їх численну низькоякісність, вони є прекрасним способом підняти мову, оскільки вони пропонують багато повторень та ключових слів.

Все, що вам потрібно зробити - це знайти рекламні ролики або рекламу на своїй цільовій мові в YouTube, і ви будете затоплені сторінками і сторінками них .

Найкраще в рекламних оголошеннях - це те, що вони короткі і чіткі, тому ви можете дивитися кілька з них за 10 хвилин або переглядати їх знову і знову, поки ви не освоїте його значення.

Порада. Якщо ви намагаєтеся засвоїти певну групу лексики, виберіть рекламні ролики, які відповідають цьому. Наприклад, якщо ви хочете вивчити слова, пов’язані з автомобілями, виберіть рекламні ролики для автомобілів або якщо ви хочете зрозуміти більше слів, пов’язаних з прибиранням, виберіть рекламу для чищення – це просто!

Як щодо цього? Думаєте, щодня у вас є в запасі 10 вільних хвилин? Більше, ні! Я закликаю вас вибрати принаймні три з цих заходів і включити їх у свою перерву на каву (або поки ви чекаєте автобуса, або поки ви чекаєте в черзі в магазині) протягом найближчого тижня.

Закладаюся, що ви здивуєтеся тому, наскільки добре працюють короткі, різкі сплески твоєї щоденної мовної практики!

Статтю спеціально для сайту підготував перекладач іспанської мови Катерина Глебова. Бюро перекладів Glebov