Головною метою пошуку за допомогою металошукача є виявлення цінних металевих екземплярів. Це стосується як новачків, так і більш досвідчених користувачів.

Що потрібно початківцю

Новачкам у даній справі важливо перш за все обрати собі власний металошукач та розібратись як він працює. Користувач має розібратись зі всіма характеристиками, а також на якій глибині він може працювати, який сигнал подає пристрій при виявлені того чи іншого предмету.

Після опанування приладу можна приступати до пошуку місця для знахідок. При цьому треба врахувати легальність цього заходу відповідно діючих на даний момент законів. Для того, щоб обрати місце зазвичай аналізують карти. Необхідно зіставити давні мапи з сучасними. Шукати можна у напрямках стародавніх знахідок, пляжних знахідок, або знахідок часів Великої Вітчизняної Війни. Таким чином, на старих картах знаходять місця колишніх поселень, або битв, місця ярмарок, трактирів, церков тощо. Якщо ніщо не зашкодить пошукам, можна виїжджати на місце. При цьому треба добре продумати одяг та взуття, а також наявність всіх необхідних приладів та запчастин, лопат, рівень заряду акумуляторів, взяти необхідні медикаменти та засоби зв’язку.

Як діяти на місцевості

Потрібно враховувати те, що давні та сучасні карти можуть не стовідсотково збігатись. Припустимий розбіг становить 150-200 метрів. Свідчити опосередковано про правильно обране місце для копу можуть уламки цегли чи побутових речей, посуду на місці. Це ознаки життєдіяльності людини колись на цьому місці.

Гарною ідеєю буде розділити місцевість на певні ділянки та систематично не поспішаючи досліджувати кожну конкретну ділянку. Такий підхід дозволяє охопити повністю потрібну територію та нічого не впустити.

Швидкість пересування не має бути високою. Потрібно не поспішаючи досліджувати ґрунт, щоб металошукач встигав достовірно уловлювати сигнал та не пропускати ділянок землі.

Не потрібно щільно притуляти пристрій до землі. Експерти довели дослідним шляхом, що тримати металошукач потрібно на відстані від 1 до 1,5 см над поверхнею.

Іноді не варто орієнтуватись тільки на мапи. Світ знає декілька випадків, коли надзвичайно цінні знахідки були зроблені абсолютно випадково, наприклад, під час простої прогулянки місцевості, або демонстрації роботи приладу. Більшість таких знахідок сьогодні є експонатами у різних відомих музеях світу.