Аналіз ґрунту дуже важливий. Завдяки йому можна з'ясувати, в якому стані знаходиться ґрунт, і, таким чином, спланувати правильне внесення добрив. Це важливо не тільки з економічної точки зору, оскільки ціни на добрива постійно ростуть, але й у зв'язку з досягненням передбачуваних врожаїв.
Ґрунти в більшості випадків мають занадто низький pH, бідні основними мінералами, тобто калієм, фосфором, магнієм та мікроелементами. Отже, удобрювати землю необхідно, але тільки з використанням відповідних добрив, адаптованих до типу ґрунту. На питання, які добрива використовувати, можна відповісти тільки здійснивши
комплексний аналіз ґрунту, про який можна дізнатися детальніше тут. На сайті Нано Маркет представлено тести на:

  • нітрати;
  • pH;
  • фосфати;
  • паливно-мастильні матеріали;
  • структуру ґрунту;
  • родючість ґрунту.

Чому варто робити аналіз ґрунту

Тільки ефективне внесення добрив може забезпечити запланований урожай. Воно полягає в обліку потреби рослин в мінералах, а також родючості ґрунту.
Без аналізу неможливо визначити правильні дози добрив. Не можна покладатися тільки на потреби рослин, не звертаючи уваги на ресурси землі. Проведення такого аналізу - дуже гарне вкладення, тим більше, що таке дослідження коштує недорого. М
агазин тестів та наборів для аналізу https://nanomarket.ua/ пропонує різноманітні тести, за допомогою яких ви легко зможете дізнатися про стан ґрунту. Найкраще їх робити після збору врожаю або ранньою весною. Вважається доброю практикою відбирати й тестувати ґрунт з кожного поля не рідше одного разу в 4 роки. Однак варто робити тести частіше й розширювати базову діагностику, щоб краще пізнати середовище.
Перед посівом олійного ріпаку та пшениці дуже важливо перевірити землю, бо цим рослинам для росту необхідні не тільки мінерали, а й відповідний pH. Тому в цьому випадку слід застосовувати передпосівні добрива. Не зважаючи на те, що на полях панує майже весна, а земля ще трохи промерзла, розглянути тестування варто вже зараз.
Тестування ґрунту повинно проводитися кожним фермером не рідше одного разу на 3 роки, але насправді мало хто наважується на такий крок, і, як показують переговори з фермерами, не всі знають, де можна проводити такі тести.

Як проводити тести

Відбір проб ґрунту можна проводити після збору врожаю або восени. Ви також можете зробити це навесні перед початком вегетаційного періоду та перед добривом. Відбір проб найкраще робити за допомогою тростини Егнера, спеціально пристосованої для цього. Однак може підійти і звичайна лопата.

Що вам дає тестування ґрунту

1. Регулювання pH ґрунту при його закисленні.
2. Правильне визначення потреби в добривах.
3. Правильний вибір добрива. На ринку представлено кілька сотень однокомпонентних й багатокомпонентних добрив, правильний вибір та правильна доза дозволяють заощадити кошти й підвищити рентабельність виробництва.
4. Підвищення якості виробленої сільськогосподарської продукції.
5. Застосування методів точного землеробства.
6. Оцінка рівня родючості, можливо ступеня деградації ґрунту.