На початку березня 2021 року в Трускавці придбати квартиру можна було у 17-ти новобудовах. Журналісти проаналізували актуальну вартість житла від забудовників і визначили максимальні та мінімальні ціни за кв. м у запропонованих житлових комплексах. Отримані дані зазначені у таблиці.

За основу дослідження були взяті дані пошуковика Bild.ua, фахівці якого власноруч збирають дані про нові проєкти у кожному місті України. На сервісі також знаходиться вся необхідна інформація про конкретну новобудову: її характеристики, ціни, планування, новини з будівельного майданчика та відгуки інших інвесторів.

Які житлові комплекси пропонують дешеві квартири

Серед сегмента «економ» у місті інвесторам запропоновано 3 варіанти. Найдешевший із них – ЖК «Підгір’я», ціна кв. м в ньому стартує від 12 450 грн.

ЖК «Підгір’я»

ЖК «Підгір’я»

Серед 5-ти варіантів житла комфорт-класу найдешевшим вийде ЖК на вул. Скоропадського, 14. Ціна кв. м – від 8 800 грн.

ЖК на вул. Скоропадського, 14

ЖК на вул. Скоропадського, 14

Якщо ви розглядаєте житло бізнес-класу в Трускавці, то найвигіднішим для вас стане ЖК «Срібний Дім Комфорт». Ціна за кв. м у комплексі стартує від 19 250 грн.

ЖК «Срібний Дім Комфорт»

ЖК «Срібний Дім Комфорт»

У сегменті «преміум» представлено 4 новобудови. Найменша вартість кв. м серед них у ЖК на вул. Мазепи, 5 – від 15 550 грн.

ЖК на вул. Мазепи

ЖК на вул. Мазепи

Для зручності, ми звели всі дані про ціновий діапазон квадратного метру в місті у таблицю.

Зведена таблиця цін

Мінімальна ціна,

грн/кв. м

Середня ціна,

грн/кв. м

Максимальна ціна,

грн/кв. м

Кількість пропозицій
Сегмент «економ»
12 450 12 900 15 850 3
Комфорт-клас
8 800 13 800 24 050 5
Бізнес-клас
19 250 22 600 33 950 5
Клас «преміум»
15 550 22 600 28 000 4

Де перевірити законність новобудови

В Україні все частіше інвестори страждають від рук шахраїв та втрачають вкладені у нерухомість гроші. Тому так важливо ознайомитись із усією необхідною інформацією щодо проєкту та забудовника. Щоб це зробити, можна звернутися до фахівця, який все проаналізує, або ж самостійно завдяки таким джерелам:

  • державні та комунальні реєстри;
  • кадастрові мапи;
  • офіційні сайти державної та місцевої влади;
  • сторінки громадських організацій та ініціативних груп;
  • публікації у ЗМІ, форуми, соціальні мережі;
  • сайти забудовника та ЖК;
  • документи та зразки договорів у відділах продажу.

Окрім цього, також можна звернутися до профільних ресурсів, які розміщують дані про об’єкти первинного ринку. Наприклад, команда сервісу BildControl.ua власноруч збирає всю необхідну інформацію про новобудову, та оцінює її по 42-х параметрах, за кожен із яких нараховуються бали. Найбільша оцінка – 220. У прорахуванні використовують: перевірку законності будівництва, вивчення приналежності земельної ділянки, аналіз реєстру судових рішень, дозвіл на будівництво, паспорт забудовника, договір інвестора, а також відкритість та репутацію забудовника.

Обсяг такої роботи разом із роз’ясненням експерта та консультацією юриста складає більше 50-ти сторінок.