Напевно кожна людина в житті стикалась перепадом напруги в електроенергії.

Ідеальна напруга в системі електрики повинна бути 220 В і мати чистоту в 50 Гц.

Коли мова йде про державні стандарти, то допускається коливання електричної напруги в системі при оптимальних умовах ± 6%, а граничні коливання ± 11% відносно номінального значення. Але в житті не завжди підтримується така оптимальна напруга.

Це спричинено тим, що електромережа не є настільки досконалою і має деякі дефекти. Виправити перебої в електромережі допомагає ​стабілізатор напруги​.

Що спричиняє стрибок напруги в мережі?

Напруга залежить від того, де розташований споживач електроенергії, і наскільки він віддалений від трансформатора підстанції. Тому, слід очікувати стрибок напруги у користувачів, які знаходяться близько до нього. А якщо ви будете знаходитись далеко від трансформатора, то напруга буде низькою. Також досить часто трапляються сезонні та добові перепади напруги. Наприклад, зимою збільшення кількості споживачів електрики може знизити напругу в системі, що призводить до погіршення умов експлуатації електричних приладів й повільне виведення з ладу техніки.

Один з найгірших варіантів — це аварійна ситуація з згоранням або обрив нульового проводу в електрощітку або підстанції трансформатора. Такий стрибок може збільшити напругу навіть до 400 Вольтів. Дану високу напругу не зможе витримати навіть техніка з вбудованим захистом від подібних випадків.

Переваги та недоліки стабілізатора напруги

При виборі стабілізатора напруги потрібно враховувати той факт, яке приміщення він буде обслуговувати. Від цього також залежить номінальне значення стабілізатора швидкість його опрацювання. Щоб підібрати відповідний пристрій для дому, квартири або офісу, завжди необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста, який порадить якісний та надійний прилад.

До переваг стабілізаторів напруги можна віднести:

  • швидке зниження напруги в електромережі;
  • висока точність;
  • можуть працювати безшумно;
  • компактний розмір;
  • безпечні у використанні.

До недоліків можна віднести у деяких пристроїв обмеження у використанні та необхідність періодичної перевірки та неточний розмір вихідної напруги.

Не зважаючи на деякі недоліки, в кожному домі або квартирі необхідно встановлювати стабілізатор напруги, щоб застерегти різких змін напруги та неприємних ситуацій.