Перед тим як обирати напольне покриття, перш за все потрібно визначитись з усіма особливостями певного матеріалу. Так, наприклад паркетна дошка barlinek може відрізнятися малюнком, розмірами, товщиною покриття. Обираючи оптимальний варіант, потрібно враховувати не тільки експлуатаційні характеристики матеріалу, але і приміщення, де він буде використовуватись. Це може бути як комерційний магазин, так і житлове приміщення.

Від чого залежить вибір паркетної дошки?

На міцність паркетної дошки впливає саме порода верхнього шару дерева. Також відіграє роль і спосіб розпилу дощок. При цьому, поверхня підлогового покриття може мати різний колір, візерунок, дефекти. Отже, існують декілька основних способів розпилу дощок:

  • радіальний —  найпоширеніший, в результаті розпилу можливе отримання рівного візерунку;
  • рустикальний —  дозволяє отримати дуже цікавий, неординарний і неоднорідний візерунок, колір змінюється від світлого до темного;
  • тангенціальний —  розпил здійснюється паралельно до стовбура, в результаті виходить цікавий та неординарний малюнок.

Саме тому вибирати паркетну дошку потрібно з урахування декількох факторів:

  • спосіб розпилу;
  • наявність дефектів, а саме сучків;
  • колір;
  • візерунок.

Крім того, поверхня паркетної дошки може складатися з однієї або декількох планок. Це також потрібно враховувати, але орієнтуватися варто виключно на особисті уподобання. Однополосний варіант —  це покриття з цілісного шматку, що ідеально підкреслює деревний візерунок. Двосмуговий варіант можна розпізнати по двох ламелях на одній планці. Деревний візерунок виразно помітний, але відіграє при цьому роль спосіб розпилу.

Найбільш популярним варіантом вважається трьохполосна паркетна дошка зі зміщеними рядами. Багатосмугова паркетна дошка —  верхній шар має рівні якісні фаски, а за рахунок різних способів укладання підкреслюється декоративний ефект.

Паркетна дошка може бути виготовлена з різних порід дерева, але найчастіше для цього використовується дуб, горіх, ясен, венге. Вибрати паркетну дошку для облаштування підлоги варто не тільки за рахунок привабливого естетичного вигляду матеріалу, але і через експлуатаційні характеристики. Так, такий матеріал стійкий до вологи, різноманітних пошкоджень та деформацій. При цьому, він дуже легкий в монтажі та експлуатації. Ідеально підійде для будь-якого приміщення.