Якщо у вас є дача, але там немає електрики або вона надходить з перебоями, для вас хорошою альтернативою може стати установка сонячних батарей. Але чи буде покупка електростанції доцільна з економічної точки зору?

Цікавить Зелений тариф під ключ? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозиціє компанії Сонячна енергія!

Якщо на вашому дачній ділянці взагалі немає електроенергії, власна електростанція буде розумним рішенням. Адже її зазвичай дачникам потрібно порівняно мало. Для побутових потреб - холодильника, телевізора, харчування освітлення потрібна станція невеликої потужності.

Електростанції екологічна, працює практично безшумно, легко монтується і не вимагає великих зусиль по експлуатації. Крім цього, її термін сягає близько 50 років.

Плюси і мінуси

Перший плюс - у вас буде безкоштовна електрика, яке працює без загальної електромережі, де часто трапляються перебої.

Другий плюс - влітку в Україні досить сонця, щоб забезпечити дачний будиночок. Енергії вистачить на невелику кількість побутових приладів, а зайву електроенергію ви можете продавати державі по Зеленому тарифу.

Третя причина - ви зможете поліпшити вигляд дачі. Четверта причина - окупність. Власники кажуть, що приблизний термін окупності складе 5-7 років в залежності від регіону і типу вашої міні-станції. І остання п'ята причина в тому, що ціна за п'ять років упала в рази і продовжує знижуватися.

Мінуси - вартість повного комплекту альтернативної електростанції і порівняно низький коефіцієнт дешевших видів. Однак, ви можете зважитися на монтаж самі і заощадите до 10% коштів, які підуть на необхідні комплектуючі.

Що необхідно?

Сонячні панелі. Їх кількість залежить від того, яка потужність повинна бути на виході. Є різні типи: кремнієві - монокристалічні і полікристалічні, тонкоплівкові.

Перші мають найвищу вартість і хороші характеристики коефіцієнта корисної дії, не менше 15%. Полікристалічні дешевше моно приблизно на 20% через матеріалу, але і ККД їх трохи нижче, а площа, яку вони займають, більше.

Тонкоплівкові модулі добре поглинають світло, мають гнучку поверхню, дешевше, ніж кремнієві.

Слід орієнтуватися не тільки на ККД (не менше 10%), але і важливо точно розрахувати величину споживання електроенергії в добу / місяць. Комплект 200 ват дасть 1 кВт * год на добу. Для повноцінної роботи всіх наявних приладів потрібна міні-електростанція близько 600 ват. Звертайте увагу також зменшення зарядної ємності та подальше їх розширення, тому що ви, можливо, захочете отримувати більше електроенергії в майбутньому, а для цього потрібне додаткове обладнання.