Цей пристрій виконує роль перетворювача енергії в домашніх установках. Його робота дозволяє використовувати енергію, отриману від сонячного світла, для прямого живлення побутових електроприладів. На ринку фотоелектричних батарей існує багато типів інверторів. Наприклад, інвертори напруги для дачі виконують одну основну функцію, і відрізняються головним чином:

  • потужністю,
  • розміром,
  • адаптацією до обробки певної кількості струн фотоелектричних модулів.

Вибір типу інвертора полягає в адаптації даного пристрою для підтримки конкретної електричної станції.

Робота інвертора у фотоелектричній установці

Основним завданням інвертора є, звичайно, перетворення постійного струму, який створюється в фотоелектричних модулях, в змінний струм, при цьому пристосовуючи його параметри до електромережі, яку він обслуговує. На практиці це означає, що побутовий інвертор відповідає струму, що надходить від фотоелектричних модулів, до побутових пристроїв, які відбирають електроенергію з розеток, тобто напругою 230 Вт і частотою 50 Герц.

Пристрій сконструйований таким чином, щоб контролювати мережу перед перетворенням та налаштовувати під неї робочі параметри, тобто напругу, частоту та зсув фази. Постійний струм на сонячній електростанції також знаходиться під постійним контролем інвертора.

Інвертор  призначений для перевірки напруги та струму на виході фотоелектричної панелі, а також регулювання робочої точки фотоелектричних модулів від ланцюга таким чином, щоб вся установка працювала правильно та без збоїв. Крім того, інвертор захищає установку від небажаних умов експлуатації.

Фотоелектричні інвертори - типи та застосування

Інвертори для фотоелектричних установок відрізняються своїми параметрами:

  • потужність інвертора - невеликі інвертори зазвичай мають потужність від декількох сотень ват до двох кіловат або до декількох десятків кіловат;
  • можливість живлення вибраної мережі - виділяють побутові та промислові інвертори. Однофазні інвертори  монтуються до однофазної мережі напругою до 230 Вт. Трифазні інвертори незамінні для трифазних установок напругою 230/400 Вт;
  • підтримується тип фотоелектричної установки - інвертори  можуть бути призначені для роботи в поза мережевій системі, тобто без підключення до електромережі. У цьому випадку надлишок енергії направляється інверторами для зарядки акумулятора.