Для обробки підлоги можна використовувати безліч різних покриттів. Вибір залежить від певних характеристик, виду приміщення, цінової категорії і переваг замовника. Для покриття підлоги в приміщеннях часто використовують масивну дошку.

Що ж це таке?

Масивна дошка - це матеріал, виготовлений з деревини (масив акації, берези, дуба і т.п.), що з'єднуються з допомогою системи шип-паз. Дана дошка має відносно велику вартість.

Які переваги у масивної дошки?

         екологічна і не приносить шкоди природі;

         міцна і відносно довговічна;

         швидкий і простий процес укладання підлоги;

         презентабельний зовнішній вид.

А які недоліки?

         висока вартість;

         для укладання потрібні певні дорогі матеріали;

         Можна використовувати тільки в закритих приміщеннях, так як такі дошки не витримують вологи і перепадів температу;.

         вимагає ретельного і регулярного догляду (лак, масла, склади з антисептиком);

         не підходить для теплої підлоги;

Де можна купити?

Придбати масив для підлоги можна через інтернет-магазини або ж будівельні магазини. Одним з кращих виробників в Україні є компанія «Arbofari», на сайті якої представлена масивна дошка в широкому асортименті. Та і ціни достатньо демократичні, так як виробництво знаходиться в Україні, немає посередників між виробником і покупцем.

Які бувають покриття масивних дошок?

Лак

Таке покриття є дуже міцним і служить довгі роки, але не може бути відремонтовано. У разі якихось пошкоджень доведеться покривати всю поверхню підлоги лаком заново.

Масла

Такі покриття можна ремонтувати частково і це великий плюс, але лагодити доведеться часто, так як масляне покриття недовговічне.

Масло-віск

Щось середнє між лаковим і масляним покриттям, найбільш оптимальний варіант.

Як укласти таку підлогу?

Масивна дошка укладається за допомогою технології шип-паз. Підлогу можна зібрати самостійно, але краще всього звернутися до професіоналів в цій справі. Також дуже легко замінити дошку, яка пошкодилась в процесі експлуатації підлоги. Майстри рекомендують починати монтаж дошки від вікна, перший ряд класти під кутом 90 і з відступом в 10 міліметрів від стіни, потім закриваючи цей проміжок плінтусом.

Технологія виготовлення дошок з масиву

Спочатку підбирається певний тип деревини, потім проводиться природна або штучна сушка, відбираються найкращі заготовки, які обробляються і відправляються на продаж.

Дошки з масиву мають ряд плюсів: зберігають екологію, міцні і довговічні, легко укладаються, непогано виглядають. Але мають велику кількість істотних мінусів, які в більшості випадків переважують плюси. Але якщо потрібні дошки саме для закритого приміщення, то такий матеріал стане непоганим варіантом. Особливо, якщо вибрати олійно-воскове покриття.

 

За матеріалами: Arbofari.ua