• Головна
  • Заступниця міністра соціальної політики України відвідала Трускавець з робочим візитом
19:56, 28 січня 2022 р.

Заступниця міністра соціальної політики України відвідала Трускавець з робочим візитом

 Заступниця міністра соціальної політики України відвідала Трускавець з робочим візитом, фото-1

Сьогодні, 28 січня, Трускавець з робочим візитом відвідала заступниця міністра соціальної політики України Ольга Ревук. Мета візиту: проінспектувати роботу притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Високу гостю супроводжували заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, заступниця директора департаменту соціальної політики Львівської ОДА, голова Благодійного фонду «Баттерфляй» Уляна Дорош, голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич, начальниця відділу соціальної роботи Трускавецького міського центру соціальних служб Оксана Плитин.

Працівники притулку розповіли Ользі Ревук про його діяльність та способи адаптації жінок. Це може звучати дивно, але жінки, котрі терплять насильство 10 чи й більше років і мають спільних з насильником дітей, не зразу можуть адаптуватися до нормального життя. Але 2-3 тижні перебування в притулку роблять диво – приходить усвідомлення потреби щось змінювати в цьому житті, приходить почуття гідності і розуміння того, що можна і треба жити по-іншому.

Нагадаємо, що домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність), що вчиняються в сім`ї і мають ознаки фізичного, сексуального, економічного чи психологічного насильства. Форм домашнього насильства є дуже багато: побиття, стусани, ляпаси, умисне позбавлення житла, їжі, одягу, документів, майна, перешкоджання в отриманні необхідних послуг, примушування до статевого акту, словесні образи, погрози, приниження, переслідування тощо.

Історії жінок, що пройшли через притулок для жінок та дітей, які потерпіли від домашнього насильства, могли б стати сюжетом детективних романів чи драматичних книг. Тішить, що в багатьох випадках все закінчується хепі-ендом: жінка з дітьми починає життя з нової сторінки. Змінити спосіб мислення та адаптуватися до життя без насильства їй допомагають працівники притулку, який приймає потребуючих жінок та їхніх дітей з усієї Львівщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...