• Головна
  • Посилені карантинні обмеження для невакцинованих громадян діють від сьогодні в Україні
19:29, 6 грудня 2021 р.

Посилені карантинні обмеження для невакцинованих громадян діють від сьогодні в Україні

Посилені карантинні обмеження для невакцинованих громадян діють від сьогодні в Україні, фото-1

Вже сьогодні 6 грудня 2021 року набули чинності посилені карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів України ще 24 листопада. Нові правила торкаються регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки.

Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця норма поширюється і на всіх співробітників.

Посилення правил для невакцинованих дозволить зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення.

У регіонах із жовтим рівнем епіднебезпеки від сьогодні заборонено:

робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників; проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти; робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури; робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки; робота спортзалів, басейнів; діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів; міжобласні та міжнародні перевезення.

Сьогодні додані нові норми й для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння.

Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень.

Окрім того, чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються такі норми: робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу; самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації.

Водночас ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.

Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не діятимуть, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

"жовтий" COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів); "зелений" COVID-сертифікат (чинний 365 днів); Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів); іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів); негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години). сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б "жовтий" внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.

Також термін дії "жовтого" сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

У МОЗ нагадують, що для дотримання карантинних вимог, співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати зчитуванням QR-коду мобільним застосунком "Дія". Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...