• Головна
  • Плату за навчання затвердили музичним школам Трускавецької громади
20:34, 6 вересня 2021 р.

Плату за навчання затвердили музичним школам Трускавецької громади

Сьогодні відбулось чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради на якому було затверджено ряд важливих для громади рішень. Було погоджено тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для ТОВ «Рава-Руська теплостанція». Затверджено рішення про розроблення змін до детального плану території земельної ділянки.

Члени виконкому погодили й рішення щодо надання управлінню туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації функції замовника робіт на об’єкті «ВелоБескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури та будівництво оглядової вежі на території регіону Трускавець-Орів-Борислав-Східниця».

На засіданні розглянули рішення про структуру Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького, батьківську плату за навчання дітей та пільги виплат на 2021-2022 навчальний рік. Як доповів Ігор Нич, директор школи мистецтв імені Романа Савицького оплата за навчання зростає, в середньому, на 10 грн. Востаннє ціни на музичну освіту переглядали у 2019 році, виявляючи розуміння у важкий карантинний 2020 рік. Повністю від плати за навчання звільнено: дітей інвалідів, дітей – сиріт, дітей які залишились без батьківської опіки, дітей з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 16 років ), дітей з малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких постраждали від аварії на ЧАЕС, дітей учасників бойових дій на сході України (АТО, ООС), діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій та на яких розповсюджується дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, у випадку, коли двоє дітей з однієї сім'ї навчаються у школі, плата за першого учня становить 100%, за другого – 50%. Директору школи за погодженням із відділом культури міської ради надається право частково або повністю звільнити від плати за навчання учнів - переможців обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, виставок, оглядів, та у яких важкий матеріальний стан сім'ї. Підтримали члени виконкому і пункт, який застосовуватиметься в разі карантину, коли дистанційне навчання у школі мистецтв триває більш як місяць, - плата за навчання становитиме 2/3 від попередньо визначеної суми.

Зараз у музичній школі ім. Р. Савицького займається 470 учнів, 1/3 - пільговики, з них – 450 учнів, які навчаються за освітніми програмами, та 20 учнів, які отримують додаткові освітні послуги. Завдяки доброму управлінню за минулий рік отримали 386 тисяч гривень батьківської плати. За ці кошти провели ремонти у 10 класах, вісім з них наповнили новими меблями. Закупили також музичні інструменти (металофони та шумові інструменти) для роботи в початкових та групах раннього розвитку, які є досить популярними серед молодих сімей. Аналогічне рішення прийняли для Доброгостівського позашкільного навчального закладу «Дитяча музична школа».

Як розповіла, Наталія Грималяк, завуч музичної школи Доброгостова ціну за навчання підвищують лише на рівень інфляції. Секція фортепіано становитиме 130 грн, а скрипки та народних інструментів – 120 грн. Загалом Доброгостівську музичну школу відвідує 80 учнів, з них 31 отримують пільги, оскільки це діти з багатодітних сімей.

Творчий розвиток молоді важливий для керівників міста, водночас, міський голова Трускавця зауважив, що директори музичних шкіл, зокрема, на території Доброгостова мають розуміти, що вони відповідальні за відвідуваність секцій дітьми, тож в пріоритеті тут мають бути якісні зміни для заохочення школярів. Зазначимо, що музична освіта у Трускавецькій громаді має значний попит, як серед дітей, так і серед дорослих, а її вартість, поряд зі схожими закладами в області, не перевищує середню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...