• Головна
  • Чотири міфи про державні закупівлі Prozorro
Прес-реліз
18:30, 16 жовтня 2020 р.

Чотири міфи про державні закупівлі Prozorro

Прес-реліз
Чотири міфи про державні закупівлі Prozorro, фото-1

Вже чотири роки електронна система для проведення державних тендерів Prozorro https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/ допомагає підприємцям успішно продавати свої товари. Але досі залишається велика кількість представників бізнесу, які з різних причин не наважуються брати участь у держзакупівлях. Розвінчуємо головні міфи про тендери Prozorro та розповідаємо, якими вони є насправді.

Міф №1: Держава закуповує обмежений перелік товарів

Найбільш розповсюджений міф про те, що державні установи потребують лише пального, канцелярії, продуктів харчування та інших товарів широкого вжитку. Насправді в системі Prozorro публікують найрізноманітніші оголошення, подекуди зовсім неочікувані. Держава може закуповувати тварин для зоопарків, витвори мистецтва та навіть сонячні годинники. Ось найбільш цікаві приклади жовтня:

  1. Рояль YAMAHA C5X PE бажає придбати відділ культури Обухівської райдержадміністрації за 904 800 грн.
  2. Вимірювач висоти нижньої межі хмар "Промінь" або його еквівалент готовий придбати Івано-Франківський обласний центр з гідрометеорології за 330 000 грн.
  3. Іграшки для загальноміської ялинки закуповує Управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики Южненської міськради за 23 000 грн.

Міф №2: У держзакупівлях виграють лише «свої»

Свого часу система Prozoro https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/ була створена саме для того, щоб публічні закупівлі проходили чесно, відкрито та за єдиним алгоритмом. Кожен етап електронного тендера відбувається виключно всередині системи, а всі процедури відповідають нормам Закону «Про публічні закупівлі». Замовник не може дискваліфікувати учасників за своїми суб’єктивними причинами та обрати переможця на власний розсуд. Кожен його неправомірний крок може бути оскаржений спеціально призначеним для таких випадків Антимонопольним комітетом.

Міф №3: Оплата за товар триває щонайменше 30 днів

Саме такими раніше були умови державних закупівель, і через це в тендерах відмовлялися брати участь представники малого та мікро-бізнесу. Але сьогодні на ринку доступна послуга факторингу — з її допомогою постачальник отримує оплату за товар протягом двох днів. Скористатися нею можуть зареєстровані користувачі майданчика SmartTender.biz, а також учасники тендерів, підключених до факторингу на платформі «Факторинг Хаб».

Міф №4: У держзакупівлі неможливо перемогти новачку

За даними статистики Prozorro, у 2019 році показник конкуренції (середня кількість учасників в одній закупівлі) склав 2,4. Це означає, що кожен постачальник, незалежно від рівня досвіду, має високі шанси перемогти в тендері та продати свій товар. Головний фактор перемоги — надавати продукцію, яка задовольняє умови тендеру та визначати за неї найбільш вигідну ціну.

Для того, щоб навчитися успішно брати участь у закупівлях, підприємцю достатньо ознайомитися з покроковими інструкціями та відео-лекціями, які доступні у розділі Академія на сторінці SmartTender.biz.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...