У Нагуєвичах відкрили перший пам'ятник Петрові Франку

У Нагуєвичах відкрили перший пам'ятник Петрові Франку

З нагоди 130-річчя від дня народження Петра Франка та до Дня захисника України сьогодні, 14 жовтня, на площі Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах, відкрили перший пам’ятник Петрові Франку.

Петро Франко – наймолодший син Івана Франка, український педагог, письменник, науковець-хімік, учасник національно-визвольних змагань.

Автором пам’ятника Петру Франку у с. Нагуєвичі є скульптор Іван Мисакович - випускник Львівської національної академії мистецтв.

В межах заходу відбувся концерт за участі студентсько-викладацького колективу Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського

Петро Франко (28 червня 1890, с. Нагуєвичі - 28 червня 1941) – організатор "Пласту" у Львові, четар Українських Січових Стрільців та сотник Української Галицької Армії, видатний вчений-хімік та винахідник, професор, член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка, відомий письменник та публіцист міжвоєнного часу, громадський діяч Галичини - народився в родині Івана та Ольги Франко, перший директор Львівського музею Івана Франка та автор ідеї створення першого заповідника в Нагуєвичах у 1940 р.

З початком радянсько-німецької війни у червні 1941 вивезений радянською владою зі Львова на схід. Розстріляний 28 червня 1941 року. 

Коментарі