• Головна
  • День Захисника України, День Козацтва та Покрови: що варто згадати сьогодні?
13:37, 14 жовтня 2020 р.

День Захисника України, День Козацтва та Покрови: що варто згадати сьогодні?

День Захисника України, День Козацтва та Покрови: що варто згадати сьогодні?

Сьогодні 14 жовтня в Україні відзначається відразу три важливі свята — Покрови Пресвятої Богородиці, День Захисника України та День українського козацтва.

Хочемо особливо звернути увагу на свято українських захисників, який встановлений указом президента у 2014 році та є офіційно вихідним днем.

Згідно з цим Указом, свято було засновано «з метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві й на підтримку ініціативи громадськості».

"У багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!", – сказав Порошенко під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року.

Пропонуємо переглянути відео, яке було записане, ще у 2019 року, проте не втратило актуальності і по цей день.

Цей відеофрагмент знімався до ІІ благодійного балу "Щастя усім - дай Бог". На відео Леся Татарська з В'ячеславом Довженком і Ларисою Трояновською спільно декламують вірш про захисників України "Світоч надії".
Автором цього вірша є Леся Татарська.
Нагадаємо, у 2019 році планувалось, що ІІ благодійний бал буде присвячений збору коштів для допомоги родинам, які постраждали від російсько-української війни, сім'ям, що втратили своїх годувальників та змушені були залишити свої домівки, шукаючи захисту в різних куточках нашої країни. Однак необхідність нагальної збірки грошей на порятунок нашого дрогобичанина у 2019 році заморозила цей проект. Проте, Леся Татарська стверджує, що, враховуючи актуальність ситуації на сході України, цей благочинний захід все ж буде втілено у життя. - повідомляє сьогодні Об’єднання "Сапомоміч" на своїй сторінці у Facebook.

Як відзначається День захисника України: традиції

Уже після заснування свята президент Петро Порошенко виступив з ініціативою зробити День захисника України державним святом та вихідним, і 5 березня 2015 року Верховна Рада прийняла за основу і загалом відповідний президентський законопроєкт.

2020 року свято припадає на середу, тому українці отримали додатковий вихідний день посеред робочого тижня. 14 жовтня українці вшановують захисників нашого часу, а також вшановують пам’ять героїв різних епох історії України. Цього дня прийнято згадувати полеглих у війні з російським агресором, а також дякувати всім, хто присвячує життя захисту нашої країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Якій партії ви готові віддати свій голос?
проголосувало 286 відвідувачів
"ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"
46,5%
"САМОПОМІЧ"
9,8%
"УДАР"
7,7%
"СИЛА І ЧЕСТЬ"
2,4%
"СЛУГА НАРОДУ"
8,4%
"ПРОПОЗИЦІЯ"
0,3%
"УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА ПАРТІЯ"
3,5%
"СВОБОДА"
3,1%
"ВАРТА"
4,5%
"ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ"
3,1%
"ЗА МАЙБУТНЄ"
1,0%
"ПАТРІОТ"
0,0%
"ГОЛОС"
4,5%
"БАТЬКІВЩИНА"
2,4%
"НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС"
0,7%
"НАРОДНИЙ РУХ УКРАЇНИ"
1,4%
"ПАТРІОТИ УКРАЇНИ"
0,0%
"ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНИЙ СОЮЗ"
0,3%
"НАШ КРАЙ"
0,0%
live comments feed...