• Головна
  • Як заповнювати бюлетені аби Ваш голос врахували?
09:56, 11 жовтня 2020 р.

Як заповнювати бюлетені аби Ваш голос врахували?

Як заповнювати бюлетені аби Ваш голос врахували?

Центральна виборча комісія (ЦВК) в суботу, 10 жовтня оприлюднила детальні пояснення про те, як заповнювати бюлетень на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня.

У документі чітко прописано послідовність заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше. Зазначимо, що у громадах з населенням менше за 10 тис. Продовжує діяти мажоритарна система, тому в цьому випадку голосувати можна буде як і раніше.

Короткий зміст роз’яснення ЦВК опублікувала у Facebook. Зокрема, у ньому йдеться, що в бюлетені можна ставити як знак + (плюс), так і «галочку» (✓) чи іншу позначку, яка засвідчуватиме волевиявлення виборця.

Окрім позначки навпроти партії, у бюлетені потрібно буде вписати цифру (номер кандидата від партії у списку) за нанесеним трафаретом. При цьому в ЦВК наголосили, що навіть якщо вийшло не зовсім по трафарету– вибір все одно буде зараховано за умови, що всі символи можна розпізнати.

Окремо ЦВК наголосила на номерах кандидатів з номерами від 1 до 9.

«Якщо ви, наприклад, обираєте кандидата під номером 6, то і 06, і 6 – буде зараховано», – наголошується в роз’ясненні ЦВК.

У разі помилки при заповненні бюлетеня виборець може написати заяву до дільничної виборчої комісії з проханням видати йому ще один бюлетень. Однак якщо і за другим разом виборець допустить помилку, то третьої спроби для нього не передбачено.

Також ЦВК опублікувала коротке роз’яснення правил голосування у відео.

Детально правила голосування, включно з прикладами правильно і неправильно заповнених бюлетенів, вказані у відповідній постанові ЦВК.

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня і відбуватимуться на новій територіальній основі. Зокрема, українці обиратимуть депутатів до новоутворених районних рад. Голосування проходитиме з дотриманням карантинних обмежень.


https://zaxid.net/news/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Якій партії ви готові віддати свій голос?
проголосувало 286 відвідувачів
"ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"
46,5%
"САМОПОМІЧ"
9,8%
"УДАР"
7,7%
"СИЛА І ЧЕСТЬ"
2,4%
"СЛУГА НАРОДУ"
8,4%
"ПРОПОЗИЦІЯ"
0,3%
"УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА ПАРТІЯ"
3,5%
"СВОБОДА"
3,1%
"ВАРТА"
4,5%
"ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ"
3,1%
"ЗА МАЙБУТНЄ"
1,0%
"ПАТРІОТ"
0,0%
"ГОЛОС"
4,5%
"БАТЬКІВЩИНА"
2,4%
"НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС"
0,7%
"НАРОДНИЙ РУХ УКРАЇНИ"
1,4%
"ПАТРІОТИ УКРАЇНИ"
0,0%
"ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНИЙ СОЮЗ"
0,3%
"НАШ КРАЙ"
0,0%
live comments feed...