Священик зі Стебника подався в політику і балотується до Львівської облради

Священик зі Стебника подався в політику і балотується до Львівської облради

Священик УГКЦ зі Стебника Володимир Лужецький балотується в депутати Львівської обласної ради, попри існуючу заборону церкви. За це Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ винесла попередження та вимагає в отця зняти свою кандидатуру з виборів, інакше його чекатиме покарання.

Про це інформує Захід.нет.

54-річний отець Володимир Лужецький є священиком храму Успення Пресвятої Богородиці у місті Стебник.

Цьогоріч він офіційно зареєстрований кандидатом у депутати Львівської облради від партії «Сила і честь» на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня цього року.

Священик балотується на окрузі №1, який охоплює Дрогобич, Трускавець та Дрогобицький район.

В Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ заявили, що благословення священик на це не отримував.

Отця Володимира було викликано до Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії та пригадано зміст «Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», згідно з якою священики УГКЦ не можуть брати участі у жодного роду політичній діяльності, до якої також зараховується участь у виборах. Священику повідомлено, що він повинен зняти свою кандидатуру, інакше його чекатиме покарання, — повідомили у прес-секретаріаті єпархії.

Яке саме покарання очікуватиме священика в разі продовження політичної діяльності в єпархії не уточнили.

Зазначимо, що отець зі Стебника є не єдиним священиком, який вирішив податись у політику. До Львівської обласної ради хочуть потрапити ще два священики ПЦУ – військовий капелан 24-ї бригади Богдан Степаняк від НРУ, та священик зі Старосамбірщини Василь Андрейків від УГП.

Коментарі