На Львівщині рекетири здирали по 75 євро з міжнародних автобусів

На Львівщині рекетири здирали по 75 євро з міжнародних автобусів

Оперативники впіймали зловмисників «на гарячому» одразу після одержання частини обумовленої суми.

Як встановили правоохоронці, злочинна група діяла на території областей західної України з 2017 року.

Члени угруповання представлялися довіреними особами «злодія в законі» на прізвисько «Нєдєля», він же «Андрій Львівський», який перебуває у міжнародному розшуку. Зловмисники вимагали з перевізників по 5000 євро за безперешкодне ведення бізнесу.

За даними слідства, троє жителів Львівської області систематично вимагали від підприємців, які займаються міжнародними автоперевезеннями, по 75 євро з кожної поїздки, за нібито безпечний маршрут та відсутність поборів від інших осіб. Один з власників автобуса відмовився платити рекетирам, отож йому нарахували 5000 євро «боргу». У разі несплати коштів зловмисники погрожували потерпілому знищенням майна“, – йдеться у повідомленні пресслужби Тернопільської обласної прокуратури.

І, власне, під час отримання частини данини у сумі 1000 євро їх затримали.

За оперативною інформацією, чоловіки не лише вимагали гроші, а й за кошти «давати дозволи» на ведення бізнесу, зокрема у прикордонних пунктах пропуску Львівської та Закарпатської областей. Для більшої «переконливості» застосовували фізичне насильство або погрожували розправою.

Під час обшуків у фігурантів справи вилучили гроші, пістолет Макарова з набоями до нього та чорнові записи. Слідство наразі триває. 

Коментарі