25 копійок вивели з обігу: що робити з монетами?

25 копійок вивели з обігу: що робити з монетами?

Національний банк України з 1 жовтня вивів із обігу монети номіналом у 25 копійок. Також з обігу виводять старі банкноти.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Такі зміни відбуваються для оптимізації монетно-готівкового ряду і не призведуть до втрат, але зменшать витрати банків, оскільки тепер створення монет дорожче за їхній номінал. Зміни мають спростити розрахунки та підвищити якість готівки в обігу.

Також із 1 жовтня з обігу виводитимуть старі банкноти, які ввели у 1996 році. Зокрема, йдеться про паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, їх поступово замінюватимуть на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

"З цієї дати їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк вилучатиме їх з готівкового обігу. Тобто з 01 жовтня 2020 року усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня здати до кас банків України для зарахування на рахунки", – пояснив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Проте як монети номіналом 25 копійок, так і старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, можна буде безкоштовно обміняти до 30 вересня 2021 року у всіх банках, а до 30 вересня 2023 року – у Нацбанку та чотирьох уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, - пише Депо.

Коментарі