• Головна
  • Коронавірусні гроші пішли на дороги, а хворі витрачають тисячі в день
18:16, 22 вересня 2020 р.

Коронавірусні гроші пішли на дороги, а хворі витрачають тисячі в день

Коронавірусні гроші пішли на дороги, а хворі витрачають тисячі в день

Генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак визнає, що пацієнти, які проходять лікування Covid-19, усі медикаменти купують самі. Про це лікар зазначив в інтерв’ю «Главкому».

За словами фахівця, лікування у медичному закладі державою покривається на 20%, решту 80% платять зі своєї кишені пацієнти.

«Те, що «гроші ходять за пацієнтом», – це міф. Ми маємо підписану угоду із Національною службою здоров’я України стосовно «ковідного пакету». Нині на ці кошти ми можемо забезпечити пацієнтам тільки кисень, ПЛР-діагностику та розхідні матеріали (шприци, системи для крапельниць, розчини тощо). І все. Усі медикаменти купляють пацієнти. Лікування спричиненої Covid-19 пневмонії важкої та середньої важкості коштує 2,5 тис. грн. на день, у реанімаційному відділенні – шість тисяч. Лікування триває в середньому 10-14 днів», – наголошує Любомир Рак.

Лікар зазначає, що з цією проблемою звертався до міністерства та місцевої влади.

«Я із цим звертався куди тільки можна. А обласна адміністрація зверталась до уряду. Я вважаю, що схожа ситуація щодо оплати за лікування коронавірусної інфекції у всіх лікарнях. Особливо там, де лікують важких пацієнтів», – сказав Любомир Рак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...