• Головна
  • У "Тустані" скандал: землю заповідника віддали у приватну власність
08:30, 16 вересня 2020 р.

У "Тустані" скандал: землю заповідника віддали у приватну власність

У "Тустані" скандал: землю заповідника віддали у приватну власність

Держгеокадастр Львівської області передав 0,12 га землі історико-культурного заповідника «Тустань» у приватну власність. Ділянку, що розташована біля Урицьких скель, передали бійцю АТО під садівництво. Адміністрація заповідника називає дії Держгеокадастру незаконними і вимагає повернути землю.

Як розповів директор заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук, земельна ділянка площею 0,12 га попри те, що розташована на території заповідника, з різних причин багато років не була оформлена і не мала кадастрового номера.

У 2012 році заповідник «Тустань» розробив детальний план території, в якому передбачалось, що ця земельна ділянка отримає цільове призначення «землі історико-культурного призначення». Однак у травні 2020 року Держгеокадастр зареєстрував цю ділянку як «землі» запасу Підгородецької сільської ради. Ця земельна ділянка розташована поруч з Урицькими скелями – популярною туристичною точкою «Тустані».

Вже в кінці серпня Держгеокадастр у Львівській області передав цю земельну ділянку у власність приватній особі під садівництво. Відомо, що ділянку отримав ветеран АТО Назар Витрикуш. В адміністрації такі заповідника дії Держгеокадастру називають незаконним захопленням землі.

«Все це схоже на добре відкатану схему. Це територія заповідника, але її незаконно передають для ведення садівництва фізичній особі. Яке може бути садівництво на території пам’ятки археології? У Держгеокадастрі мають Детальний план території заповідника та схему охоронних зон пам'ятки, то ж не могли не знати, що передають ділянку фізичній особі в незаконний спосіб», – обурюється директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

У "Тустані" скандал: землю заповідника віддали у приватну власність, фото-1

На карті позначене місце розташування ділянки, яку передали АТОвцеві

Зазначимо, що згідно із законодавством, територія пам’ятки археології може бути виключно державною власністю історико-культурного призначення. Передача такої землі у приватну власність законом не передбачається.

«Держгеокадастр доживає останні дні перед розформуванням, і цим, припускаю, вирішили скористатись його посадові особи, очевидно сподіваючись лишитися непокараними», – переконаний керівник ГО «Тустань» Василь Рожко.

Як пише Захід.нет, юристи заповідника «Тустань» вже подали запити до ГУ Держгеокадастру у Львівській області, а також звернулися з листами до ЛОДА та Львівської облради з проханням зупинити приватизацію земель заповідника. ZAXID.NET також надіслав запит в обласний Держгеокадастр, щоб отримати інформацію про земельну ділянку заповідника, передану у приватну власність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...