• Головна
  • Неподалік Трускавця археологи відкопали стародавнє поселення ФОТО
14:33, 11 вересня 2020 р.

Неподалік Трускавця археологи відкопали стародавнє поселення ФОТО

Неподалік Трускавця археологи відкопали стародавнє поселення ФОТО

На місці будівництва нової об’їзної дороги до Трускавця археологи виявили стародавнє поселення, що належить до культури лінійно-стрічкової кераміки. Воно існувало тут близько 7 тисяч років тому.

Триває будівництво нової об'їзної дороги до Трускавця. Працівники проводять підготовчі роботи. А на ділянці прокладення дороги, вже другий тиждень працюють археологи.

Їм вдалось виявити тут, неподалік курортного Трускавця, стародавнє поселення культури лінійно-стрічкової кераміки, яка є давнішою за трипільську.

Науковцям вдалось розкопати чимало цікавих артефактів, а також залишки кількох будівель, які могли слугувати житлом чи господарськими спорудами. Розмір найбільшої виявленої споруди, що характерна для цієї культури (так званий “довгий дім”), становить 23х8 м.

"Припускаємо, що це було невелике поселення на кілька десятків людей. Одне з небагатьох, виявлених на Прикарпатті. Знахіки свідчать, що що люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, так як ми виявили відщепу з обсидіану (вулканічна гірська порода), який потрапляє до нас із Словаччини і Угорщини" - розповів керівник археологічної групи, що працює неподалік Трускавця, Олександр Сілаєв.

Серед знайдених артефактів - серпи, тесло, заготовки ножів.

Культура лінійно-стрічкової кераміки є однією з найдавніших на території України, представники якої почали освоювати землеробство та скотарство. Назву культура отримала через специфіку орнаментів на кераміці.

Археологічні дослідження проводить експедиція Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...