• Головна
  • Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини від Covid-19
20:00, 9 вересня 2020 р.

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини від Covid-19

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини від Covid-19

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини проти коронавірусу та створення антибіотика нового покоління.

Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці у Фейсбук.

Львівські науковці подали свої проекти на конкурс Національного фонду досліджень України. 8 вересня вони дізналися про перемогу. Грант отримають директор Інституту біології клітини НАН України, професор Андрій Сибірний та його заступник, доктор біологічних наук Дмитрук Костянтин.

Відповідно до виграного гранту, Костянтин Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень на розробку нового антибіотика.

А Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень на розробку вакцини проти SARS-CoV-2. Науковець сподівається вже за пів року отримати з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. Тоді їх випробовуватимуть на тваринах.

"Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами. Та головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські науковці виграли гранти світового рівня в Україні! Побачили, що вони потрібні державі!

Дякую працівникам Інституту, усім науковцям Львівщини за потужні наукові розробки. За те, що працюєте і живете в Україні попри привабливі перспективи за кордоном" - написав Максим Козицький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...