• Головна
  • Близько 200 тисяч учнів перейдуть на українську мову навчання
11:14, 3 вересня 2020 р.

Близько 200 тисяч учнів перейдуть на українську мову навчання

Близько 200 тисяч учнів перейдуть на українську мову навчання

Близько 200 тисяч учнів, які раніше навчалися російською, вивчатимуть дисципліни в школах українською мовою.

Про це в ефірі "Українського радіо" сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь - повідомляє Українська правда.

Також він додав, що єдиною мовою навчання в Україні є державна українська мова, й розмови про застосування інших мов у процесі навчання є не більш ніж політичним питанням.

"Мені, як Уповноваженому із захисту державної мови, народному депутатові України 8 скликання і співавторові закону "Про освіту", досить важливо знати наскільки якісно і професійно втілюється зокрема стаття 7 Закону України "Про освіту" - мова навчання в наших українських школах.

Відповідно і до Конституції України, і законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Тому варто наголосити, що не більше, ніж політичним питанням є розмови про застосування інших мов у процесі навчання", – уточнив він.

За словами Тараса Кременя, є дві категорії учнів, які будуть поступово переходити в навчанні на українську мову:

"Є ще дві категорії, для яких перехід на українську мову навчання відбуватиметься поступово.

Для тих, хто належить до корінних народів (насамперед йдеться про дітей з кримськотатарської громади), мова навчання у початковій школі може здійснюватися мовою нацменшини, а починаючи з середньої і старшої школи кількість дисциплін українською мовою буде збільшуватися до 80%.

Друга категорія – це представники тих громад, мови яких належать до мов Європейського Союзу.

У них також є право у початковій школі використовувати у навчанні їхню мову, у середній школі дисципліни українською мають складати від 20% до 40%, а у старшій – до 60%".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...