• Головна
  • Сміття у Карпатах стало на тонну менше: айтішники придумали спосіб очистити гори
13:59, 30 серпня 2020 р.

Сміття у Карпатах стало на тонну менше: айтішники придумали спосіб очистити гори

Сміття у Карпатах стало на тонну менше: айтішники придумали спосіб очистити гори

У Львівській філії великої української IT-компанії GlobalLogic створили мобільний додаток, у якому туристи можуть відзначити і побачити місця забруднення на карті, щоб змінити маршрут і зібрати сміття самим, або попросити допомоги в інших відпочиваючих.

Юрій Голованов, фахівець компанії GlobalLogic, під керівництвом якого було запущено програму, розповів, скільки людей працювало над проектом, що надихнуло команду на його створення, а також як працює додаток EcoHike, пишуть Версії з посиланням на Рубрика.

Як виявилося, серед IT-шників дуже багато екологічних активістів, особливо у Львові. Один з інженерів GlobalLogic, любитель помандрувати Карпатами, звернув увагу на те, як різко збільшилася кількість сміття в місцях, популярних серед туристів і місцевих жителів. Навіть періодичні вилазки команди на місцевість для прибирання сміття перестали бути ефективними — потрібно було придумати інше рішення, і його придумали.

Розробники вирішили створити платформу, де люди, небайдужі до природи, могли б об’єднати зусилля і вирішити проблему зі сміттям. Звичайно, зразки таких платформ уже були. Це і Словацька TrashOut, де можна підписатися на e-mail розсилку, щоб отримувати інформацію про мітки з забрудненнями. В Україні на карті було відзначено близько 600 місць, а прибрано з них — тільки 20. Крім цього, в Україні була створена Ecomapa, інтерактивна карта Міністерства екології та природних ресурсів України для звернення громадян до госструктуру.

Команда проаналізувала всі існуючі програми і створила робочу модель, в якій туристи можуть або знайти місце на своєму маршруті, яке вимагає прибирання, або залишити точку на карті в місці, де є звалище, яку вони самі, наприклад, прибрати не в змозі, щоб інші користувачі могли закінчити розпочате.

Наскільки ефективний додаток?

Логічне запитання, адже на початку статті ми говорили про вже існуючих аналогах.

Як виявилося, додаток активно використовується туристами і за перші 4 місяці після його релізу, була зібрана перша тонна сміття. У GlobalLogic розповіли, що якби все це сміття було зібрано докупи, її висота досягла б 140 метрів, що на 37 метрів вище, ніж статуя “Батьківщина-Мати” в Києві.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...