• Головна
  • Малий бізнес не потягне: чому підвищення мінімалки до 5000 грн. погана ідея?
12:47, 25 серпня 2020 р.
1

Малий бізнес не потягне: чому підвищення мінімалки до 5000 грн. погана ідея?

Малий бізнес не потягне: чому підвищення мінімалки до 5000 грн. погана ідея?

Поки країна готується до нового політичного сезону, у президента взялися за фінанси громадян. Гарант зареєстрував у раді законопроєкт про збільшення мінімальної зарплати. Якщо зараз вона становить 4723 гривні, то з 1 вересня може вирости до 5 тисяч.

У Кабміні прогнозують: у першому півріччі наступного року мінімальна зарплата може становити 6 тисяч, у другому – 6500.

Який ефект викличе підвищення мінімалки?

Для бюджетників – це добре, бо мають зрости зарплати. А ось для їхніх роботодавців – держпідприємств – це може мати погані наслідки, каже економіст Гліб Вишлінський.

Та справжнім ударом такий перегляд може стати для малого бізнесу, прогнозує економіст Павло Кухта.

"Це означає, що вони отримують менше прибутків, якщо будуть змушені сплачувати більше із зарплат і податків з фонду оплати праці", – каже виконавчий директор центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Карантин вдарив по них дуже сильно. Там великі втрати робочих місць. Точно більше мільйона. Криза, проблеми в бізнесу і ще згори це фактично підвищення оподаткування малого і середнього бізнесу. До чого це призведе? Хтось може закритися, якісь робочі місця буде втрачено, хтось піде в тінь", – розповідає керівник із політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта. 

У профільному комітеті парламенту запевняють: те, що перегляд мінімалки вдарить по малому бізнесу, – маніпуляція.

Ще один ризик, про який говорять економісти, – зростання цін. Мовляв, збільшені зарплати українці можуть просто "проїсти". У профільному Комітеті Ради з таким прогнозом також не погоджуються.

Джерело

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Олександра
26 серпня 2020 р., 13:16
Треба піднімати зарплати, а то що малий бізнес, половина його в тіні і працівники працюють без оформлення, без податків, без майбутніх пенсій, про це не пишуть. Отримують зарплатню в конвертах. За це теж потрібно взятись. У нас такі люди, що не вгодиш, то замало, то забагато. Треба дотримуватись закону не красти, а платити податки. І пенсійний фонд не буде в дірах. У нас люди не грамоті, хоча з вищими освітами.
Оголошення
live comments feed...