• Головна
  • Вчені вперше довели, що коронавірусом можна заразитись повторно
09:15, 25 серпня 2020 р.

Вчені вперше довели, що коронавірусом можна заразитись повторно

Вчені вперше довели, що коронавірусом можна заразитись повторно

Дослідники з Гонконзького університету повідомили про перший підтверджений випадок повторного зараження коронавірусом. Про це пише The New York Times з посиланням на дослідження.

У 33-річного чоловіка виявили Covid-19 через 4,5 місяці після першого випадку зараження. У хворого з'явилися легкі симптоми в кінці березня, коли йому вперше поставили діагноз Covid-19. Пацієнт був госпіталізований 29 березня, але його симптоми зникли, і він був виписаний 14 квітня.

Друге інфікування відбулося більш ніж через чотири місяці, після того, як чоловік повернувся до Гонконгу з Іспанії. Пацієнт отримав позитивний результат тесту 15 серпня, і він був знову госпіталізований, хоча ніяких симптомів у нього не спостерігалося.

Дослідники порівняли геноми вірусу після обох інфекцій і виявили, що друга інфекція, не відрізняється від вихідного штаму вірусу. Вчені заявили, що це підтверджує, що випадок є повторним зараженням, а не позитивним результатом через затяжну першу інфекцію.

Раніше лікарі повідомляли про декілька випадків ймовірного повторного інфікування коронавірусом у США та інших країнах, але жоден з них не був підтверджений дослідженнями.

Відкриття передбачає, що деякі пацієнти, які одужують від Covid-19, можуть мати лише короткочасний імунітет, який захищає від повторного зараження ненадовго.

Цей випадок, ймовірно, матиме велике значення для вчених, які працюють над методами лікування з використанням антитіл від пацієнтів, що одужали, а також для тих, хто намагається розробити безпечну і ефективну вакцину.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...