• Головна
  • У музеї Біласа відкрилась виставка робіт Яворівського розпису
08:40, 20 серпня 2020 р.

У музеї Біласа відкрилась виставка робіт Яворівського розпису

У музеї Біласа відкрилась виставка робіт Яворівського розпису

Вчора, 19 серпня, у Художньому музеї Михайла Біласа у Трускавці відкрилась нова виставка - тут експоновано роботи в стилі яворівського розпису.

Роботи Наталії та Мар`яни Дюг (матері та доньки) презентують яворівський орнамент у всій його красі та в сучасній інтерпретації. Роботи яскраві, барвисті, багаті символічним  змістом та виконані в теплих, традиційних для Яворівщини, кольорах.

Під час відкриття виставки авторка розписів, членкиня Яворівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Дюг презентувала роботи та знайомила присутніх з особливостями Яворівського розпису.

У виступах згадували і про всесвітньо відому яворівську іграшку, яка претендує на занесення до спадщини ЮНЕСКО, і про яворівську різьбу, і про кулінарний шедевр – яворівський пиріг, і в загальному про яворівські розписи, які популяризують у своїй творчості пані Наталія Дюг та її донька Мар`яна.

Гості музею мали можливість переглянути відеосюжет про яворівську майстерність, вишиванки та розпис, а потім оглянули роботи мисткинь, розміщені в трьох залах трускавецького музею.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...